Także Okręg Łódzki ZNP ruszy z kampanią billboardową zwracającą uwagę na problemy zawodu nauczyciela

„Już wkrótce w województwie łódzkim ruszymy z kampanią billboardową” – informuje na swojej stronie na Facebooku Okręg Łódzki ZNP. To kolejna struktura Związku, która zdecydowała się na taką formę akcji informacyjnej w ramach pogotowia protestacyjnego Związku. Chodzi o to, by zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy zawodu nauczyciela.

„Rodzicu, czy chcesz żeby twoje dziecko było dobrze wykształcone? A wiesz, że w województwie łódzkim brakuje 523 nauczycieli?” – takie hasło znalazło się na wizualizacji billboardu.

Przypomnijmy, że w ramach pogotowia protestacyjnego i kampanii informacyjnej ZNP – 3 października – w ruchliwych punktach Szczecina zawisną billboardy z hasłami opisującymi problemy oświaty i zawodu nauczyciela.

Jak informowała Głos Teresa Mądry,  prezes Oddziału ZNP w Szczecinie, na początek w newralgicznych punktach miasta pojawią się cztery billboardy (jeden mobilny i trzy stacjonarne)  z hasłami opisującymi problemy zawodu nauczyciela, które mają przykuć uwagę mieszkańców miasta.

Przypomnijmy też, że ZNP i Wolny Związek Zawodowy Forum Oświata utworzą wkrótce w Warszawie całodobowe Miasteczko Edukacyjne, a 15 października odbędzie się ogólnopolska pikieta protestacyjna.

Z kolei Okręg Śląski ZNP w ramach pogotowia protestacyjnego wystąpił z pomysłem, by w dniach 26-30 września nauczyciele w całej Polsce zrezygnowali z pracy na własnym sprzęcie.

(JK,GN)

„Chcesz żeby Twoje dziecko było dobrze wykształcone?” ZNP w Szczecinie o problemach nauczycieli poinformuje na billboardach

W Warszawie powstanie protestacyjne Edukacyjne Miasteczko. Będzie pikieta w stolicy i różne akcje protestacyjne w regionach