Tegoroczni maturzyści zaczynają wielkie odliczanie. W weekend ruszają bale studniówkowe

Jak co roku, w pierwszy weekend stycznia ruszają studniówki. Uczniowie klas maturalnych od tego balu zaczynają odliczać dni do egzaminu dojrzałości.

Bal nie zawsze w wypada 100 dni przed maturą. Każda szkoła organizuje go w innym, dogodnym dla siebie terminie, który często też zależy od dostępności wybranej sali.

Zwykle studniówki odbywają się w piątki i soboty. Zawsze rozpoczynają się polonezem, który tańczą maturzyści.

W tym roku pierwsze bale odbędą się 3 stycznia, a ostatnie w lutym, tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu (Środa Popielcowa wypada 26 lutego). Bale zawsze rozpoczynają się polonezem, który tańczą maturzyści.

Później pozostaje już tylko zakuwanie do matury. Szczegółowy kalendarz ustnych egzaminów maturalnych ustalają szkolne komisje egzaminacyjne. Centralna Komisja Egzaminacyjna zdecydowała tylko, że od 7 do 22 maja mają się odbyć egzaminy z języka polskiego, języków mniejszości narodowych oraz z łemkowskiego i kaszubskiego. Od 4 do 25 maja mają być przeprowadzone egzaminy z języków obcych nowożytnych.

Dodatkowe terminy pisemnych i ustnych egzaminów maturalnych wyznaczono od 1 do 19 czerwca. Maturalne egzaminy poprawkowe pisemne będą przeprowadzone 25 sierpnia, a poprawkowe ustne 24-25 sierpnia.

Harmonogram egzaminów można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: youtube

CKE podała ostateczne wyniki tegorocznych matur. 87,5 proc. uczniów zdało egzamin