Tweetup z premierem Morawieckim. Ani słowa o edukacji i płacach nauczycieli

Edukacja jest najważniejsza? Okazuje się, że nie dla premiera Morawieckiego i nie dla dziennikarzy, którzy uczestniczyli w noworocznym tweetupie z premierem Mateuszem Morawieckim. Problemom oświaty i środowiska nauczycielskiego nie poświęcono nawet minuty podczas spotkania z szefem rządu. No chyba, że w kuluarach.

W czwartek w gmachu Kancelarii Premiera odbył się noworoczny TweetUp z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Event był promowany w mediach społecznościowych pod hashtagiem #TweetupKPRM i rozpoczęła go sesja Q&A z premierem.

Było to pierwsze wydarzenie tego typu z udziałem szefa rządu, zorganizowane po pandemii koronawirusa. Jak informowała kancelaria premiera na tweetup zostali zaproszeni liderzy opinii i dziennikarze.

Niestety premiera nie zapytano m.in. o podwyżki dla nauczycieli, o dodatek inflacyjny czy wykluczanie partnerów Dialogu Społecznego z dyskusji nad kwestiami dotyczącymi polityki społeczno – gospodarczej. Problemy oświaty i nauczycieli nie znalazły się w centrum uwagi szefa rządu.

O czym mówił więc premier? Stwierdził m.in. że Zbigniew Ziobro go nie denerwuje i zapowiedział start całej Zjednoczonej Prawicy ze wspólnej listy w jesiennych wyborach do parlamentu. Przekonywał, że zauważa w zachodnim świecie zmniejszenie zainteresowania wojną na Ukrainie; mówił o Putinie i hiszpańskich nurkach. Opowiadał o szczycie w Davos, czołgach Leopard i polityce Niemiec, o aferze korupcyjnej w PE, tzw. ustawie wiatrakowej i fotowoltaice.

Absolwentka I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku Paula Jakubik na swoim TikTok’u i Twitterze opublikowała krótkie nagranie, na którym pyta premiera Mateusza Morawieckiego o to, czy ten był kiedyś na pielgrzymce.

– Na pielgrzymce do Częstochowy to byłem nawet 5 czy 6 razy w latach 80-tych. Z tym, że muszę się przyznać, że chodziłem tam bardziej z pobudek patriotycznych, a nie religijnych. Dzisiaj myślę, że też bardzo chętnie bym poszedł, gdybym miał więcej czasu, ale wszystkich, którzy chodzą, bardzo serdecznie pozdrawiam – odpowiedział Mateusz Morawiecki.

(JK, GN)

Fot: KPRM

Jest petycja do premiera ws. wypłacenia jednorazowego dodatku inflacyjnego dla nauczycieli

OPZZ i FZZ przeciw naruszaniu zasad dialogu społecznego. Pisma do premiera Morawieckiego

Premier o podwyżkach dla nauczycieli: „Zapomina się o tych, które były”