Uczniowie z całej Polski upomną polityków ws. klimatu. Już 20 września „Protest Tysięcy Miast”

W piątek 20 września br. ma się odbyć ogólnoświatowy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, w którym młodzi ludzie chcą pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego. W całej Polsce również odbędzie się szereg marszów i manifestacji pod hasłem Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Protest Tysięcy Miast”.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny jest inicjatywą, która ma zwrócić uwagę rządzących na kryzys klimatyczny. 20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie politycy z całego świata mają zdecydować o przyszłym losie ziemi.

Jest już nas 60 miast, a liczba strajkujących wciąż rośnie!!!#protest_tysiecy_miast(linki do wydarzeń znajdziecie…

Opublikowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Piątek, 13 września 2019

Jak wynika z informacji organizatorów protestu w Polsce, aktualnie do akcji włączyła się już młodzież z 60 miast i planuje wraz z rodzicami, osobami starszymi i nauczycielami wyjść tego dnia na ulice.

Nie jest to pierwszy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Polsce. Najliczniejszym, jak dotąd protestem była manifestacja sprzeciwu wobec bierności polityków na zmiany klimatyczne, która odbyła się 15 marca.

Inspiracją dla uczniów jest postawa 16-letniej Grety Thunberg, walczącej o powstrzymanie zmian klimatycznych Szwedki, której odpowiedniczką w Polsce stałą się Inga Zasowska. Ta 13-latka prowadziła przed Sejmem „Wakacyjny strajk klimatyczny”.

(JK, GN)

Fot: MSK/Facebook

Młodzieżowe akcje w obronie klimatu. Renata Sidoruk-Sołoducha: to nie jest moda, tylko troska o przyszłość