V LO w Krakowie „pęka z dumy” po sukcesach swojego ucznia. „Michał Lipiec dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe”

W tym miesiącu Michał Lipiec, uczeń  V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie zdobył aż trzy medale na Międzynarodowych Olimpiadach Przedmiotowych: złoty (z chemii, w Zurychu), srebrny (z fizyki, w Tokio) i brązowy (z matematyki, w Chiba, również w Japonii). „To pierwszy przypadek w kilkudziesięcioletniej historii ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych z matematyki, fizyki i chemii, kiedy w tym samym roku uczeń był członkiem reprezentacji naszego kraju na Olimpiady Międzynarodowe w każdym z tych trzech przedmiotów (i we wszystkich zdobył medale)” – podkreśla liceum na swojej stronie internetowej. Gratulujemy!

„O tym, że zakwalifikowanie się do finału ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej szkół średnich jest dużym osiągnięciem nie trzeba nikogo przekonywać. Znalezienie się w jeszcze węższym gronie – laureatów olimpiady – jest powodem do wyjątkowej dumy zarówno dla ucznia, jak i jego szkoły. Natomiast zakwalifikowanie się do kilkuosobowej reprezentacji Polski na jedną z Olimpiad Międzynarodowych jest osiągnięciem wybitnym, będącym zawsze ukoronowaniem ciężkiej pracy ucznia i jego nauczycieli. Na tych najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach przedmiotowych spotykają się bowiem najlepsi zawodnicy z całego świata. Ci z nich, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami mają szansę zdobyć jeden z medali” – czytamy.

Mimo, że Michał we wrześniu dopiero rozpocznie naukę w klasie maturalnej, a więc będzie mógł ponownie wziąć udział w olimpiadach przedmiotowych, już teraz ma w swojej kolekcji sześć medali uzyskanych na Olimpiadach Międzynarodowych – trzy tegoroczne oraz trzy zdobyte na poprzednich edycjach Międzynarodowych Olimpiad Chemicznych (złoty, srebrny i brązowy)

„Warto podkreślić, że obok udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, Michał rozpoczął już pracę naukową realizując projekty pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Instytutu Nielsa Bohra w Kopenhadze (gdzie spędzi pozostałą część wakacji). Od roku prowadzi też Internetowe Koło Chemiczne – ogólnodostępny kanał w internecie, na którym stara się pomagać innym uczniom w przygotowaniach do Olimpiady Chemicznej. Nie zaniedbuje przy tym innych przedmiotów szkolnych – średnia ocen na jego ostatnim świadectwie to 5,69”- informuje liceum.

„Co ważne znajduje on też czas na inne zainteresowania, w tym intensywne treningi sportowe – w tym roku brał udział m.in. w półmaratonie i Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim. Duma nas rozpiera, że Michał jest uczniem naszego Liceum” – czytamy.

(GN)

Fot: Olimpiada Matematyczna – Michał Lipiec pierwszy z lewej

Złoty medal, dwa srebrne i brązowy dla polskich uczniów na 55. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej

5 medali dla polskich uczniów podczas Międzynarodowej Olimpiady Fizycznej. Gratulujemy!

Polscy uczniowie zdobyli 5 medali na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej