W piątek 21 czerwca zakończenie zajęć w szkołach. 4,8 mln uczniów odebrało świadectwa i rozpocznie wakacje

W piątek 21 czerwca świadectwa odebrało blisko 4,8 mln uczniów, w tym ok. 3 mln uczniów szkół podstawowych i blisko 1,8 mln uczniów szkół ponadpodstawowych. Wśród odbierających świadectwa szkolne jest 410 tys. dzieci kończących I klasę szkoły podstawowej, które otrzymają swoje pierwsze w życiu świadectwa.

Rok szkolny 2023/2024 r. był rokiem, w którym edukacją zarządzało aż trzech ministrów: Przemysław Czarnek – minister edukacji i nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego, Krzysztof Szczucki – minister edukacji i nauki w dwutygodniowym rządzie Morawieckiego powołanym po październikowych wyborach parlamentarnych i Barbara Nowacka – ministra edukacji w rządzie Donalda Tuska.

Nr 25-26/19-26 czerwca 2024

Z dniem 1 stycznia 2024 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki rozdzielono ponownie na dwa ministerstwa: Ministerstwo Edukacji Narodowej, na czele, którego stanęła Barbara Nowacka oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które objął Dariusz Wieczorek.

Dzięki wcześniejszemu zakończeniu roku szkolnego uczniowie będą mieli więcej czasu na odpoczynek przed kolejnym rokiem szkolnym. Ten rozpocznie się 2 września. Uczniowie nie wrócę więc do szkół 1 września, bo ten wypada w niedzielę. Wakacje potrwają w sumie 72 dni: dziewięć dni w czerwcu, 31 w lipcu, 31 w sierpniu i jeden we wrześniu.

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej dostępny jest „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”.  Resort zaleca sprawdzać, czy wybrany obóz lub kolonia są zorganizowane legalnie. W bazie znajdują się wszystkie legalnie organizowane w kraju i za granicą obozy, kolonie, półkolonie i inne formy zorganizowanego wypoczynku.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przyszłym roku szkolnym 2024/25 rozpoczną się 2 września 2024 w poniedziałek, a zakończą dopiero w piątek 27 czerwca 2025.

(GN)

Minister Nowacka i minister Siemoniak o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas wakacji. „To priorytet dla państwa”

MEN opublikowało kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczną się 2 września

Ankieta Głosu. Nauczycielu, jak spędzasz w tym roku wakacyjny urlop? Znamy już wyniki głosowania!