22 czerwca na maturze egzaminy z języka włoskiego i łemkowskiego. Rozkład jazdy na ten tydzień

W poniedziałek przeprowadzone zostaną egzaminy maturalne z języka włoskiego na poziomie podstawowym i z języka łemkowskiego. Po południu egzamin z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym. Po dwóch tygodniach maratonu maturalnego przeprowadzonych zostało 96 proc. wszystkich egzaminów (1 432 300). Do końca matury (29.06) do przeprowadzenia zostało ok. 57 200 egzaminów.

Egzamin pisemny z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym jest jednym z obowiązkowych na maturze. Język włoski jest szóstym – po angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim – wybieranym językiem obcym na maturze. Chęć jego zdawania na poziomie podstawowym zadeklarowało 209 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Część absolwentów po południu przystąpi także do pisemnego egzaminu z włoskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Chęć jego zdawania zadeklarowało 434 tegorocznych absolwentów. W poniedziałek przeprowadzony zostanie też egzamin z języka łemkowskiego. W całym kraju chęć zdawania egzaminu z tego języka zadeklarowała jedna osoba.

W tym tygodniu maturzyści będą się mierzyć jeszcze z językiem francuskim (we wtorek), fizyką i astronomią oraz historią ( w środę), językiem hiszpańskim ( w czwartek) oraz językiem rosyjskim (w piątek).

Tymczasem na Twitterze pojawiło się zdjęcie paczki z wypełnionym arkuszem z języka niemieckiego, która została znaleziona na chodniku w Zabrzu. Poczta Polska potwierdza, że doszło do incydentu i uspokaja, że zawartość paczki nie uległa zniszczeniu. Mimo to sprawa trafiła na policję.

Przypomnijmy, że kilka dni temu prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przecieków maturalnych.

(JK, GN)

CKE: Do matury przystąpi 272 tys. tegorocznych absolwentów

Jest śledztwo w sprawie przecieków tematów maturalnych z języka polskiego i matematyki na Podlasiu