W sieci można się podpisać pod „obywatelskim wotum nieufności” dla Czarnka

Choć w Sejmie czeka już na rozpatrzenie wniosek opozycji o odwołanie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, to w sieci można się podpisać pod „obywatelskim wotum nieufności”. Swoje podpisy złożyło już pod nim kilkanaście tysięcy osób.

„Jako mieszkańcy i mieszkanki Polski, w tym wykładowcy, nauczycielki, rodzice, uczniowie i studentki, domagamy się natychmiastowego usunięcia Przemysława Czarnka ze stanowiska Ministra Edukacji i Nauki” – czytamy w apelu przygotowanym przez Akcję Demokrację.

„Czarnek chce, aby po wakacjach młodzież wróciłą do kompletnie odmnenionych szkół i uczelni. Ręczne sterowanie wyborem dyrektorów szkół, dyktatura fanatycznych kuratorów, praktycznie obowiązkowa religia, dla której alternatywą będzie etyka z nauczycielami po uczelni Rydzyka, likwidacja niezależnej Polskiej Akademii Nauk, wyrzucanie niepokornych profesorów (jak na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie) i nagrody dla swoich. Nie mówiąc już o nadal skandalicznie niskich pensjach nauczycieli i przeładowaniu podstawy programowej – to jest rzeczywistość polskiej oświaty i nauki pod rządami Czarnka” – uzasadniają inicjatorzy apelu.

„Wzywamy posłów i posłanki wszystkich ugrupowań politycznych do poparcia wotum nieufności wobec Czarnka” – podkreślają inicjatorzy „obywatelskiego wotum nieufności”

(JK, GN)

Opozycja chce odwołać Czarnka. M.in. za “indoktrynację światopoglądową i kulturalną dzieci i młodzieży”

„Zamach na polską szkołę!” Można już podpisywać petycję – protest przeciwko zmianom, które MEiN szykuje w oświacie

Kolejny protest przeciwko zmianom w prawie oświatowym. Podpisało się pod nim kilkadziesiąt organizacji społecznych