W środę obchodzimy ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Już od 10 lat właśnie 20 września przedszkola w całej Polsce organizują specjalne zabawy i atrakcje dla najmłodszych. Odbywają się koncerty, festyny i bale, jednak najważniejszym punktem obchodów jest pasowanie na przedszkolaka wszystkich dzieci, które właśnie zaczęły uczęszczać do przedszkola.

Święto zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 r.

W uchwale zapisano: „Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.

Inicjatywa Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce.

To jakże ważne święto ustanowione zostało w celu popularyzacji edukacji przedszkolnej oraz wzrostu jej znaczenia w społeczeństwie.

Przede wszystkim jednak jest to wyjątkowy dzień dla każdego malucha. Dzięki niemu mogą na różne sposoby świętować to, że zostali przedszkolakami.

(GN)

Warszawa: Podwyżki dla wychowawców grup przedszkolnych

Nauczyciele przedszkoli jednak bez bonu na laptopa! Sejm odrzucił poprawkę Senatu