„W szkole jak na imprezie masowej?” Nauczyciele komentują możliwość zamknięcia placówek oświatowych

„Bardzo mądra decyzja” – to jeden z nauczycielskich komentarzy do informacji, że władze Poznania zdecydowały od środy (11 marca br.) o zawieszeniu zajęć w miejskich placówkach oświatowych.

„Jesteśmy w o tyle >>lepszej<< sytuacji, że znamy rozwój sytuacji we Włoszech i możemy podejmować działania wyprzedzające. Co to za sens odwoływać imprezy masowe powyżej 500 osób w halach, skoro w moim liceum taką imprezę masową: na 800 osób mamy na każdej przerwie. Uczelnie wyższe też zawieszają zajęcia” – komentuje jeden z nauczycieli kwestię zamykania szkół z powodu koronawirusa.

Przypomnijmy, że premier i ministrowie, którzy spotkali się 10 marca br. na posiedzeniu rządowego zespołu kryzysowego, zdecydowali o konieczności odwołania imprez masowych w kraju. Na razie nie ma decyzji o masowym zawieszaniu zajęć w szkołach i przedszkolach. Rząd rozważa taki krok, ale na razie pozostawia decyzje w tych sprawach władzom lokalnym, tam gdzie jest to konieczne z powodu wystąpienia przypadków zarażenia koronawirusem.

O zawieszeniu zajęć w miejskich placówkach zdecydowały m.in. władze Poznania:

Poznań zamyka na dwa tygodnie szkoły i przedszkola z powodu koronawirusa. „Nie siejemy paniki, to działanie profilaktyczne”

W Europie szkoły poza Włochami – zdecydowały się zamknąć rządy Czech i Rumunii. Także w Madrycie i okolicach zdecydowano o zawieszeniu lekcji.

Koronawirus: Zajęcia w szkołach zostaną zawieszone? Na razie decyzja o odwołaniu imprez masowych

A co o ewentualnym zawieszeniu pracy szkół sądzą nauczyciele? Na Facebooku Głosu Nauczycielskiego i ZNP trwa dyskusja. Przeważają jednak głosy opowiadające się za „opcją” poznańską. Oto niektóre komentarze:

>> No do szkół chodzi czasami i po 1000 osób, a działają jak złoto.

>> Brawo Poznań!

>> Jeżeli Poznań zamyka to dlaczego inne miasta nie?

>> Wszędzie powinna być taka profilaktyka, nie wiem na co czekać

>> Czy szkoła zatem nie jest impreza masowa i to każdego dnia?

>> Rozumiem, że szkoła w Warszawie z liczbą samych uczniów prawie 900, do tego ponad 60 nauczycieli, administracja, obsługa itd to nie masówka….Wszyscy dojeżdżają z całej Warszawy oraz okolicznych miasteczek wszelaką komunikacją miejską… Uczniowie szkół średnich masowo dorabiają sobie w restauracjach, gdzie mają kontakt z obcokrajowcami, sklepach i dużych galeriach, czy oni nie stanowią zagrożenia…

>> Ja tam wolę nawet odrabiać, niż chorować… A dzieci akurat słabo przestrzegają zaleceń higieny. O chorych dzieciach w szkole nie wspomnę…

>> Taaak. Zamkną szkołę rzekomo, ale świetlicę zostawią… Dla tych co nie będą mieli opieki dla dzieci… . To ja już wolę normalne lekcje.

Więcej komentarzy można znaleźć poniżej:

Poznań zamyka na dwa tygodnie szkoły i przedszkola z powodu koronawirusa. „Nie siejemy paniki, to działanie…

Opublikowany przez Głos Nauczycielski Wtorek, 10 marca 2020

➡️ Dzisiaj o godz. 10.15 odbędzie się konferencja prasowa premiera i ministra edukacji, a także szefów MZ, MNiSW,…

Opublikowany przez ZNP Wtorek, 10 marca 2020

Imprezy masowe należy odwołać – taką decyzję podjął dziś rząd. Premier i minister edukacji nie wykluczyli decyzji o odwołaniu zajęć we wszystkich lub części placówek oświatowych w kraju.

Opublikowany przez ZNP Wtorek, 10 marca 2020

(JK, GN)

Zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie:

Czy rząd powinien podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach i placówkach oświatowych w całym kraju w związku z zagrożeniem koronawirusem?

  • Tak, jest to absolutnie konieczne (81%, 1 969 głosów)
  • Nie, należy o tym decydować na szczeblu lokalnym (10%, 231 głosów)
  • Nie, byłby to zbyt radykalny krok (5%, 127 głosów)
  • Trudno powiedzieć (4%, 104 głosów)

Głosujących: 2 431

Loading ... Loading ...