W Walencji trwa Międzynarodowy Szczyt Zawodu Nauczyciela 2022. Bierze w nim udział delegacja ZNP

Rola technologii cyfrowych w edukacji oraz rola nauczycieli w zapewnieniu zrównoważonej przyszłości – to główne tematy odbywającego się w dniach 11 -13 maja w  hiszpańskiej Walencji Międzynarodowego Szczytu Zawodu Nauczyciela 2022 (ISTP International Summit on the Teaching Profession). Bierze w nim udział delegacja ZNP.

„Szczyt pierwszy raz od 2011 r. odbywa się bez udziału polskiego ministra edukacji” – poinformował na Twitterze prezes ZNP Sławomir Broniarz. „Mimo nieobecności, wiele mówi się Polsce i pomocy uchodźcom z Ukrainy” – podkreślił.

Po raz kolejny ministrowie edukacji i liderzy związków zawodowych nauczycieli z krajów OECD, krajów których systemy edukacyjne charakteryzują się najlepszymi osiągnięciami spotykają się, by wzmocnić dialog w edukacji i wspierać zawód nauczyciela. ZNP uczestniczyło we wszystkich Szczytach od 2011 roku.

Międzynarodowy Szczyt Zawodu Nauczyciela gromadzi co roku ministrów edukacji, liderów oświatowych związków i przedstawicieli środowiska nauczycielskiego z całego świata. Co roku organizatorzy szczytu opracowują też raport o stanie zawodu. W 2022 roku powstał raport dotyczący edukacji w pandemii.

Szczyt jest współorganizowany przez Międzynarodówkę Edukacyjną (Education International). Dłuższą relację z obrad zamieścimy w Głosie Nauczycielskim.

(GN)

ZNP bierze udział w Międzynarodowym Szczycie Zawodu Nauczyciela 2021, który otworzyła Jill Biden

We wtorek odbywa się Międzynarodowy Szczyt Zawodu Nauczyciela. Bierze w nim udział prezes ZNP Sławomir Broniarz