„W wielu szkołach i przedszkolach brakuje mydła i ręczników”. Tak nauczyciele komentują zalecenia MEN ws. walki z koronawirusem

Ministerstwo edukacji chce, by szkoły zadbały o profilaktykę dotyczącą koronawirusa i rozesłało w tym celu odpowiednie rekomendacje dla dyrektorów. A co na to nauczyciele? W swoich komentarzach w mediach społecznościowych zwracają uwagę, że w szkołach brakuje nawet… mydła i ręczników.

Rezygnacja z wyjazdów do krajów, w którym stwierdzono wirusa COVID, wywieszenie plakatów o prawidłowym myciu rąk i informowanie rodziców o zagrożeniu epidemiologicznym – to niektóre rekomendacje MEN dla dyrektorów szkół w związku z profilaktyką dotyczącą koronawirusa.

Pisaliśmy o tym tutaj:

MEN chce, by szkoły wzięły na siebie profilaktykę koronawirusa

Nauczyciele komentujący rekomendacje MEN na Facebooku Głosu Nauczycielskiego i ZNP zderzyli je z praktyką pracy w szkołach i przedszkolach. Oto niektóre wpisy:

>> W niektórych przedszkolach na 2 grupy dzieci są tylko mydła w kostkach.

>> U nas jak rodzice nie przynieśli, to nie było ani mydła ani ręczników.

>> Zachowanie odpowiedniej odległości między uczniami jest najlepsze.

>> Zawsze w szkole była prowadzona profilaktyka wszelkiej maści i jako nauczyciel czuję się odpowiedzialna za zapobieganie bez zaleceń ministerstwa.

>> A przedszkola? Dzieci nagminnie przeprowadzane są chore przez rodziców, niech profilaktyka zacznie się w domach. W placówce w której pracuje jest 40 pracowników jedna dostępna toaleta, jeden dozownik i jeden ręcznik wielokrotnego użytku, o czym my w ogóle mówimy, śmiech na Sali.

>>Jeszcze dodać obowiązek odwszania, obcinania paznokci, czyszczenia uszu i czyszczenia okularów.

>> A to nie będzie tak, że nauczyciele z własnej kasy mają zaopatrzyć dzieci w maseczki? Skoro już kupują za swoje papier ksero i inne pomoce dydaktyczne…

>> To po co nam MEN, władza i wszystko inne, skoro nauczyciel (ten gnojony i opluwany przez wszystkich) ma być oprócz wychowawcy, pedagoga, edukatora, mediatora, psychologa, jeszcze medykiem, policjantem, ochroniarzem… A i tak jest przede wszystkim dla władzy chłopcem do bicia…

Więcej komentarzy można przeczytać poniżej:

Profilaktyka koronowirusa w szkołach – rekomendacje MENRezygnacja z wyjazdów do krajów, w którym stwierdzono wirusa…

Opublikowany przez Głos Nauczycielski Czwartek, 27 lutego 2020

Są rekomendacje MEN dla szkół w związku z profilaktyką dotyczącą #koronawirusa. Nie są długie – tekst napisany dużą…

Opublikowany przez ZNP Czwartek, 27 lutego 2020

Nie pisalibyśmy o … mydle, gdyby nie problem z jego brakiem, o którym piszecie od wczoraj pod rekomendacjami ministra…

Opublikowany przez ZNP Piątek, 28 lutego 2020

(JK, GN)