W Zakopanem rozpoczyna się XIV Kongres Zarządzania Oświatą

W Zakopanem w poniedziałek rozpoczyna się międzynarodowy Kongres Kadry Kierowniczej Oświaty: dyrektorów szkół, pracowników organów prowadzących i organów nadzoru pedagogicznego – osób zaangażowanych w zarządzanie oświatą na poziomie państwowym i lokalnym. Kongres potrwa do środy 2 października.

Kongres Zarządzania Oświatą jest największym w Polsce spotkaniem kadry kierowniczej. Udział w wydarzeniu weźmie ok. 800-1000 uczestników. Jak czytamy na stronie Kongresu nie zabraknie – jak co roku – przedstawicieli organizacji samorządowych, pozarządowych, naukowców. Organizatorzy zaplanowali około 80 debat, wykładów i warsztatów.

„Chcemy jednak przede wszystkim spotkać się, porozmawiać: w gronie ludzi, którzy na co dzień stawiają czoła tym samym wyzwaniom zawodowym. >>Robią swoje<< i potrzebują wzajemnego wsparcia, wzmocnienia, zrozumienia” – napisali organizatorzy Kongresu.

Kongres Zarządzania Oświatą jest największym w Polsce spotkaniem kadry kierowniczej.

„Tegoroczny Kongres odbywa się, po raz kolejny, w trudnym roku: zmian, likwidacji placówek, protestów nauczycielskich, powszechnej krytyki systemu edukacji. Jest to jednak też rok ogromnego ożywienia dyskusji nad przyszłością oświaty w naszym kraju, aktywności inicjatyw nauczycielskich, dyrektorskich, społecznych. Postanowiliśmy w tym roku podjąć dyskusję nad ważnymi i aktualnymi w naszym kraju obszarami edukacji” – informują organizatorzy.

Więcej informacji o Kongresie i jego programie można znaleźć na stronie wydarzenia tutaj.

(JK, GN)

Fot: OSKKO

“Rządzący przerzucają problem niczym gorący kartofel.” M. Pleśniar podsumowuje pierwszy etap rekrutacji