Waldemar Flajszer nowym łódzkim kuratorem oświaty. Powołał go szef MEN

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał na stanowisko łódzkiego kuratora oświaty Waldemara Flajszera. Wniosek o przyjęcie jego kandydatury złożył Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Flajszer, który wygrał konkurs na stanowisko kuratora, to dyrektor jednej z pabianickich szkół podstawowych i powiatowy radny z ramienia PiS. Wcześniej był wiceprzewodniczącym rady powiatu.

Nowy kurator przejmie stanowisko po Grzegorzu Wierzchowskim, który w jedynym z wywiadów telewizyjnych użył sformułowania „wirus LGBT”. Twierdzi, że właśnie za te słowa został odwołany ze stanowiska.  Jego wersji wydarzeń zaprzeczył Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. Zapewnił, że decyzja o odwołaniu kuratora zapadła znacznie wcześniej, niż miejsce miał wywiad.

Waldemar Flajszer ukończył wydział Filozoficzno-Historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. W latach 2000-2004 był dyrektorem Liceum im św. Wincentego a Paulo w Pabianicach, a od 2005 roku do chwili obecnej pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Pabianicach.

(JK, GN)

Fot: waldemarflajszer.pl

Kurator łódzki odwołany. Burza na prawicy

Co się dzieje w SOSW w Sieradzu? Łódzki Kurator Oświaty: Jesteśmy zaniepokojeni; były kontrole, które wykazały wiele nieprawidłowości