Wanda Traczyk-Stawska apeluje: „Żądamy szacunku dla każdego obywatela. Stańmy wszyscy do głosowania”

Wanda Traczyk-Stawska, nauczycielka z 30-letnim doświadczeniem, uczestniczka Powstania Warszawskiego prosi Polaków, aby zagłosowali 12 lipca w II turze wyborów. Ona sama nie ukrywa, że wspiera Rafała Trzaskowskiego.

Uczestniczka Powstania Warszawskiego ma już 93 lata, jednak wciąż udziela się publicznie. W sieci pojawiło się nagranie, na którym apeluje do Polaków. Jej słowa są poruszające.

– My, powstańcy, odchodzimy. Być może widzicie nas tutaj ostatni raz. Więc wysłuchajcie naszego głosu. Żądamy szacunku dla każdego obywatela naszego kraju. Bez względu na jego poglądy, na jego wyznanie, na jego seksualną potrzebę. My chcemy żyć w kraju, gdzie wszyscy siebie nawzajem szanują. I potrzebujemy, żebyście zapamiętali, jaką cenę płaci się za utratę wolności. Nie możemy się kłócić – mówi Traczyk-Stawska na filmie.

– Ja bardzo was proszę. Stańmy wszyscy do głosowania. Szanujmy konstytucję naszą. Tym krajem musi rządzić człowiek, który potrafi rozumieć każdego obywatela i uszanować go – podkreśla.

II tura wyborów odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Głosujący zadecydują, kto zostanie wybrany prezydentem Polski na kolejne 5 lat.

Przypomnijmy, że Wanda Traczyk-Stawska była gościem honorowym 42. Krajowego Zjazdu Delegatów ZNP w Warszawie. Została uhonorowana Złotą Odznaką ZNP. W swoim wystąpieniu wzywała nauczycieli, by upominali się o swoją godność.

Wanda Traczyk-Stawska: Nauczyciel musi być dobrze wynagradzany. Dlatego trzeba walczyć o godne warunki pracy !

(JK, GN)

Wanda Traczyk-Stawska: Rozumiem obecny niepokój nauczycieli…