Warsztaty dla nauczycieli. 16 września rusza Akademickie Laboratorium HiT-u!

16 września startuje Akademickie Laboratorium HiT-u. Jest to wspólne przedsięwzięcie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Laboratorium adresowane jest do nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie szkół ponadpodstawowych.

Akademickie Laboratorium HiT-u to cykl 16 warsztatów realizowanych w ciągu 8 spotkań. Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy uczestników na temat przemian politycznych, społecznych i kulturalnych na świecie po 1945 roku oraz przygotowanie metodyczne do realizacji zajęć w ramach przedmiotu historia i teraźniejszość.

Tematyka zajęć obejmuje kluczowe zagadnienia z historii najnowszej i WOS, obecne w nowej podstawie programowej HiT. Zajęcia poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego – historycy, politolodzy, prawnicy, socjolodzy.

Więcej informacji i zapisy tutaj oraz na stronie internetowej miasta Warszawa tutaj

WCIES odsyła także do pięciu programów wspomagających nauczanie przedmiotu historia i teraźniejszość, przygotowanych i nieodpłatnie udostępnionych przez organizacje i inicjatywy społeczne. Wszystkie programy zostały przygotowane we współpracy z uznanymi historykami, edukatorami i nauczycielami edukacji obywatelskiej i WOS, z dbałością o wiarygodność źródeł i faktów.

Programy zostały przedstawione tutaj.

(GN)

Rada Warszawy: Solidaryzujemy się z nauczycielami, którzy sprzeciwiają się ideologizacji szkół

Instytut Filozofii i Socjologii PAN apeluje o przywrócenie na poziomie podstawowym WOS