Wiceminister Kopeć pochwalił się sukcesami. Zaliczył do nich… wyniki gimnazjalistów w badaniach PISA

Wiceszefowi MEN Maciejowi Kopciowi stuknęło cztery lata pracy w resorcie. Z tej okazji na Facebooku pochwalił się, a właściwie przypisał sobie wiele sukcesów. Zaliczył do nich m.in. „wzrost wyników badań PISA za rok 2018 (po istotnym spadku wyników w 2015r.)”.

„Cztery lata w MEN” – tak zatytułował swój wpis Kopeć. „4 stycznia 2016r. pani premier Beata Szydło powołała mnie na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej” – poinformował.

Cztery lata w MEN4 stycznia 2016r. pani premier Beata Szydło powołała mnie na stanowisko podsekretarza stanu w…

Opublikowany przez Maciej Kopeć Sobota, 4 stycznia 2020

„To był czas wprowadzania kluczowej reformy strukturalnej (ośmioletnia szkoła podstawowa i czteroletnie liceum) i programowej (w szczególności języków obcych i informatyki), istotnego wzrostu subwencji oświatowej (z 41,5 mld zł w 2016r. do 50 mld zł w 2020r.) i nauczycielskich płac (o ponad 21%, a w 2020r. kolejne 6%), ważnych zmian w kierunku budowania nowoczesnej szkoły (m.in. zintegrowana platforma edukacyjna e-podręczniki, czy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, zmiany w systemie egzaminacyjnym), ratowania małych szkół, wspierania wielu inicjatyw oświatowych, wzrostu wyników badań PISA za rok 2018 (po istotnym spadku wyników w 2015r.)” – wyliczył.

Koalicja „Nie dla chaosu w szkole” przypomniała, że minister Kopeć wyliczając swoje zasługi z ostatnich 4 lat, „zapomniał o swojej najważniejszej zasłudze – o uratowaniu szkoły, w której jest formalnie zatrudniony”.

„29 maja 2017 roku w ostatnim możliwym momencie i w dość tajemniczych okolicznościach dotychczasowe gimnazjum nr 16 Szczecinie dostało ministerialną zgodę na kontynuowanie działalności pod szyldem >>eksperymentalna szkoła podstawowa nr 6<< Nadal w zespole z XIII LO. „Żadna inna szkoła publiczna w Polsce nie dostała takiej zgody. A takich wybitnych zespołów szkolnych było w kraju więcej i starały się one o ocalenie – podkreśliła koalicja „Nie dla chaosu w szkole”

Minister Kopeć pozazdrościł Annie Zalewskiej.On także dziś wypina pierś do dekoracji w związku z dobrym wynikiem…

Opublikowany przez NIE dla chaosu w szkole Sobota, 4 stycznia 2020

Koalicja opublikowała też odpowiedź jednego z rodziców pod wpisem wiceministra Kopcia.

"Tak Panie Ministrze, mój syn będzie elitą intelektualną, tak jak go Pan nazwał, ale zupełnie innego kraju."

Opublikowany przez NIE dla chaosu w szkole Wtorek, 7 stycznia 2020

 

Warto przypomnieć, że kilka dni przed facebookowym wpisem Kopcia kuriozalnego wywiadu udzieliła była minister edukacji Anna Zalewska. „Reformy udały się nie tylko moim zdaniem, ale już wszystkich” – zawyrokowała.

“Kiedy dokonuję takiej analizy na koniec roku, to wszystko zostało zaplanowane, wszystko się udało, co potwierdzają między innymi badania PISA. Złośliwcy mówią, że to gimnazjaliści tak świetnie wypadli w badaniu i są w pierwszej trójce. Nie proszę państwa. To są badania 15-latków, nie gimnazjalistów” – stwierdziła Zalewska w Radiu Wrocław.

"Kiedy dokonuję takiej analizy na koniec roku, to wszystko zostało zaplanowane, wszystko się udało, co potwierdzają…

Opublikowany przez ZNP Czwartek, 2 stycznia 2020

Już w dniu publikacji ogólnoświatowego badania PISA, w którym rewelacyjnie wypadł ostatni rocznik uczniów ze zlikwidowanych przez rząd PiS gimnazjów, obecne kierownictwo resortu edukacji wypięło piersi po ordery. Pisaliśmy o tym tutaj:

Komentarze po badaniu PISA. Sukces gimnazjalistów czy rządu PiS i jego reformy?

Nie ma to jak dobre samopoczucie.

(JK, GN)

Fot: MEN.gov.pl

Piontkowski z najlepszym wynikiem w okręgu, Kopeć bez mandatu. Tak wypadło kierownictwo MEN