Wiceprezydent Sopotu alarmuje w sprawie szkół! „Domagajmy się zamknięcia wszystkiego”

„Dziękuję Sanepidowi za zgodę na zdalne dla klas 4-8. A i tak mamy dzisiaj 6 zakażonych pracowników oświaty, 2/3 uczniów klas 1-3 na kwarantannie, trzykrotne przekroczenie wskaźników dla czerwonej strefy! – zaalarmowała na Facebooku wiceprezydent Sopotu ds. oświaty Magdalena Czarzyńska-Jachim. Z podobnymi problemami borykają się włodarze innych miast.

„Czemu jeszcze nie ma decyzji o systemie zasiłków i zamknięciu wszystkich poziomów szkół, przedszkoli i żłobków!!! Na co czeka rząd!!! Nie dyskutujmy, kto może chodzić na basen czy siłownie, tylko domagajmy się zamknięcia wszystkiego, co nie jest niezbędne i systemu rekompensat dla przedsiębiorców!! Inaczej będziemy na stadionach organizować nie szpitale, a kostnice!!!” – podkreśliła Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Dziękuję Sanepidowi za zgodę na zdalne dla klas 4-8. A i tak mamy dzisiaj 6 zakażonych pracowników oświaty, 2/3 uczniów…

Opublikowany przez Magdalena Czarzyńska-Jachim – wiceprezydent Sopotu Środa, 21 października 2020

W Sopocie kształcenie hybrydowe we wszystkich podstawówkach!

Także prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podniósł “alarm dla edukacji” i zwrócił się do dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z wnioskiem o pilne przejście tych placówek edukacyjnych na hybrydowy tryb nauczania.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Gdyni Agata Grzegorczyk, prezydent zarazem zapowiedział, że w stosunku do szkół, dla których jest tzw. organem prowadzącym, za każdym razem wyda zgodę na przejście w taki tryb oraz osobiście zwróci się Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdyni z prośbą o przychylność w opiniowaniu wniosków, gdy będzie to niezbędne.

Z kolei prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas wideokonferencji na Facebooku oświadczył, że epidemia wyłącza z pracy kolejnych nauczycieli i uczniów o zwrócił się do rządu o „bardziej elastyczne zarządzanie” oświatą w zakresie obostrzeń koronawirusowych.

Nauczycielu, co sądzisz o ewentualnym wprowadzeniu czasowego nauczania zdalnego lub hybrydowego w całej oświacie?

  • uważam, że w obecnej sytuacji jest to absolutnie konieczne (75%, 3 636 głosów)
  • z dużą niechęcią jestem skłonny/skłonna zgodzić się na takie rozwiązanie (13%, 653 głosów)
  • nie ma takiej potrzeby, aktualne rozwiązania są wystarczające (10%, 484 głosów)
  • trudno powiedzieć (2%, 79 głosów)

Głosujących: 4 852

Loading ... Loading ...

– Przez cały czas apelujemy do rządu, by przynajmniej klasy 5-8 miały naukę hybrydową, by rozrzedzić szkoły. Coraz więcej nauczycieli jest na zwolnieniu – mamy 22 placówki z nauczaniem hybrydowym. Sytuacja robi się coraz bardziej trudna – powiedział Trzaskowski.

Tylko w warszawskich placówkach potwierdzono koronawirusa u blisko 160 nauczycieli i ponad 160 uczniów, a kolejne 1,5 tysiąca osób jest obecnie na kwarantannie.

(JK, GN)

Nowy rekord zakażeń w kraju: ponad 10 tysięcy. Ponad 12 tysięcy szkół i przedszkoli pracuje w trybie niestacjonarnym

ZNP: W Krakowie 194 nauczycieli i pracowników oświaty choruje na COVID-19, a 185 przebywa na kwarantannie

Premier: Edukacja zdalna lub hybrydowa także w najstarszych klasach szkół podstawowych

Sopot apeluje do premiera o wprowadzenie obowiązkowego testowania nauczycieli wracających do pracy po kwarantannie