ZNP: W Krakowie 194 nauczycieli i pracowników oświaty choruje na COVID-19, a 185 przebywa na kwarantannie

Z danych, które zebraliśmy od piątku wynika, że na terenie Krakowa zakażonych koronawiorusem jest 194 nauczycieli oraz pracowników oświaty, na kwarantannie przebywa 185, a na zwolnieniach lekarskich 557 osób – poinformował Głos Arkadiusz Boroń, prezes Okręgu Małopolskiego ZNP. – Zbliżamy się do granicy wydolności – podkreślił.

– Jeżeli dyrektorzy szkół nie będą mieli zdolnych do świadczenia pracy nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, to zwyczajnie zaczną zamykać placówki oświatowe ze względów bezpieczeństwa, bo jest taka możliwość i wtedy nie będzie się odbywało żadne nauczanie, ani zdalne ani hybrydowe  – tłumaczy Arkadiusz Boroń.

I przypomina , że sanepid niechętnie wydaje zgody na zmianę trybu nauczania. – Dlatego, moim zdaniem, zmierzamy w Krakowie do szkolnego lockdownu – zaznacza.

Nauczycielu, co sądzisz o ewentualnym wprowadzeniu czasowego nauczania zdalnego lub hybrydowego w całej oświacie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W innych dużych miastach może być podobnie. „W województwie łódzkim jest obecnie 145 potwierdzonych przypadków COVID-19 wśród nauczycieli i pracowników oświaty oraz 946 osób przebywających na kwarantannie – takie dane epidemiczne z 70  oddziałów ZNP (wśród nich są wszystkie duże ośrodki miejskie)” – przekazał przed weekendem Głosowi Marek Ćwiek, prezes Okręgu Łódzkiego ZNP.

Na Pomorzu jest 151 nauczycieli z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W całym województwie na kwarantannie przybywa 467 nauczycieli.

Okręg Łódzki ZNP: 145 przypadków COVID-19 wśród nauczycieli i pracowników oświaty, 948 osób na kwarantannie

O złej sytuacji kadrowej w szkołach informowała też Warszawa. Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta ds. oświaty mówiła kilka dni temu w TVN24 o 272 pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa wśród uczniów i nauczycieli; sześciu placówkach z całkowicie, a 59 z częściowo zawieszonymi zajęciami, 618 osobach na kwarantannie (406 uczniów, 195 nauczycieli, 17 pracowników administracji i obsługi) .

(JK, GN)

Wieniawa (woj. mazowieckie). Aż 33 nauczycieli i pracowników podstawówki zakażonych koronawirusem

Od dziś szkoły średnie przechodzą w tryb zdalny lub hybrydowy. Przynajmniej w teorii