Władze Krakowa rekomendują by w związku z epidemią COVOD-19 nauczyciele szczepili się przeciwko grypie. Ale za własne pieniądze

„Jesienią nadejdzie kolejny sezon grypowy 2020/2021, który prawdopodobnie w tym roku zbiegnie się z trwającym stanem epidemii COVID-19. Biorąc pod uwagę zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, w trosce o zdrowie Państwa pracowników, rekomendowane jest rozważenie możliwości organizacji szczepień dla pracowników” – napisała  Magdalena Węgrocka-Szwalec zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kraków w piśmie do dyrektorów samorządowych szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych. Jednocześnie poinformowała, że miasto nie da na ten cel pieniędzy, a za szczepienie pracownik musi mieć potrąconą składkę ZUS i zaliczkę na podatek dochodowy.

„Wartość szczepienia przeciw grypie będzie dla pracownika przychodem ze stosunku pracy, co oznacza konieczność potrącenia składki ZUS i zaliczki na podatek dochodowy” – czytamy w piśmie.  Magistrat chce także by dyrektorzy przekazali informacje jak duża liczba pracowników oświaty chciałaby się zaszczepić.

Wysyłam dzisiaj radnym do konsultacji projekty dwóch uchwał- jedna to uchwała kierunkowa adresowana do Prezydenta Miasta…

Opublikowany przez Łukasza Wantucha Poniedziałek, 27 lipca 2020

 

Radny Łukasz Wantuch z Przyjaznego Krakowa przygotował już projekt uchwały o przeprowadzeniu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie wśród nauczycieli. Twierdzi, że to wydatek rzędu 1-2 mln złotych, więc miasto na to stać.

(JK, GN)

Wiceminister zdrowia: Decyzja o powrocie do szkół pod koniec sierpnia

ZNP do premiera: Nauczyciele i pracownicy oświaty powinni mieć dostęp do testów na koronawirusa