Włoski sposób na koronawirusa. Od września jednoosobowe ławki w szkołach

Z powodu pandemii od nowego roku szkolnego we Włoszech uczniowie będą siedzieć w jednoosobowych ławkach. Ich dostawa do placówek oświatowych ma zakończyć się w pierwszym tygodniu września.

Zapewnienie dystansu społecznego w szkołach i rozwiązanie problemu klas, w których jest nawet ponad 30 uczniów- to niektóre z najważniejszych zadań włoskiej oświaty przed zapowiedzianym na 14 września rozpoczęciem nowego roku i powrotem na lekcje po miesiącach zdalnego nauczania.

Jak podała agencja Ansa, Ministerstwo Oświaty zapewniło kuratoria i dyrekcje szkół, że jednoosobowe ławki zostaną dostarczone do 7 września.

Al Quotidiano nazionale ho parlato del lavoro che stiamo facendo con gli Uffici scolastici regionali, i dirigenti…

Opublikowany przez Lucię Azzoliną Poniedziałek, 20 lipca 2020

 

Resort wyjaśnił zarazem, że dostawa nowych ławek nie jest zwykłą zmianą wyposażenia, ale jest konieczna po to, by jak najbardziej racjonalnie wykorzystać przestrzeń w klasach i zapewnić dystans między miejscami.

Sugestie dotyczące urządzenia klas w dobie pandemii opracowują eksperci. Ich zdaniem jednoosobowe ławki o rozmiarach 70 na 50 centymetrów to najlepsze rozwiązanie. Szerokość przejścia między ławkami powinna wynosić 60 centymetrów, dzięki czemu uczniowie będą siedzieć metr od siebie.

(PAP, JK)

Pekin skontroluje uczniów przy pomocy bransoletek

Świat: Szkoły powoli wracają do tradycyjnych lekcji, ale z zachowaniem rygorów sanitarnych