Wolna Szkoła pokazała nowy spot. „Ostrzeżenie przed szkołą dyskryminacji, nienawiści i przemocy wobec innych”

„Blisko połowa osób nieheteroseksualnych w Polsce pada ofiarami przemocy psychicznej. Aż 70 proc. młodych osób LGBT+ doświadcza przemocy, a prawie 1/3 przemocy fizycznej ma miejsce w szkole. Przemocy w szkole doświadczają często osoby o innych poglądach. Teraz sytuacja będzie tylko trudniejsza, ponieważ wszystko, co nie mieści się w pomysłach MEiN, nazywane jest >>szkodliwą ideologizacją<< – podkreśla inicjatywa Wolna Szkoła i promuje w mediach społecznościowych swój nowy spot.

Drugi spot kampanii Wolna Szkoła – “Lekcja nr 2” to ostrzeżenie przed szkołą dyskryminacji, nienawiści i przemocy wobec innych, której twarzą i symbolem stał się minister Czarnek. Autorzy filmiku tłumaczą, że zrobili go dlatego, bo wierzą że szkoła w Polsce powinna być bezpieczną przestrzenią dla wszystkich, szkołą równych szans.

W spocie roześmiana para nastolatek idzie ulicą, trzymając się za ręce. Mijają matkę z kilkunastoletnią córką. Dziewczynka zatrzymuje się, odwraca i podniesionym głosem rzuca pod ich adresem słowa, które minister Przemysław Czarnek wypowiedział w sierpniu 2020 roku: “Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu, a ten z marksizmu, pochodzi z tego samego korzenia co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II Wojny Światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie Powstańców”. Przerażona matka bezskutecznie próbuje przerwać córce tyradę. Film kończy apel do rodziców: “Nie pozwól, żeby tak wyglądała edukacja Twojego dziecka”.

„Dołącz do naszego sprzeciwu przeciwko reformom Ministerstwa Edukacji i Nauki – podaj dalej to wideo. Niech inni zobaczą jak może wkrótce wyglądać polska szkoła” – zachęca Wolna Szkoła.

W kampanii sprzeciwu wobec szkodliwych zmian w szkole, której symbolem jest czerwona ekierka, uczestniczy już ponad 100 organizacji społecznych a także stowarzyszenia samorządów i związki zawodowe, w tym ZNP.

(JK, GN)

Fot: Screen

W ramach Wolnej Szkoły ruszyła „akcja kreda”. „Niech wszyscy wiedzą, że sprzeciwiamy się wprowadzeniu >>Lex Czarnek<<”

Ekierka w dłoń. Symbol Wolnej Szkoły podbija media społecznościowe