Wolna Szkoła zaprasza 18 maja na obywatelskie wysłuchanie publiczne dotyczące zmian w podstawie programowej (język polski)

Obywatelskie wysłuchanie publiczne dotyczące zmian w podstawie programowej (z języka polskiego) organizowane jest oddolnie i zgodnie z intencją organizatorów pełnić ma rolę uzupełniającą w stosunku do konsultacji, które ogłosiło MEN, a które zakończyły się 13 maja 2024 r.  Wysłuchanie odbędzie się 18 maja w godzinach 10:00 – 15:00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

„Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ mamy przekonanie, że warunki konsultacji zaproponowane przez Ministerstwo nie są niestety wystarczające. Jeśli spojrzeć na wagę tematu oraz liczbę instytucji i osób, które chciałyby w tym procesie zabierać głos, konsultacje prowadzone wyłącznie w formie pisemnej w czasie zaledwie 21 dni i to w okresie, który pokrywa się z majówką oraz sesją maturalną, dają poczucie niedosyt” – podkreśla Wolna Szkoła.

„Sprawa zmian w podstawie programowej budzi olbrzymie emocje i zainteresowanie. Dowodem jest chociażby fakt, że w procesie tzw. prekonsultacji zgłoszono ponad 50 tys. uwag. Zdaniem organizatorów w tak ważnej kwestii nie należy ograniczać się wyłącznie do konsultacji o charakterze pisemnym” – czytamy.

Wysłuchanie obywatelskie jest szczególną formą konsultacji, podejmowaną przez samych obywateli lub inne instytucje, zwłaszcza w sytuacji, kiedy konsultacji brakuje w ogóle lub są prowadzone w sposób nieodpowiadający wadze sprawy.

Warunkiem uczestnictwa w wysłuchaniu jest rejestracja której dokonać można i należy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym linkiem: www.wysluchanieobywatelskie.pl

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej i będzie transmitowane online.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

(GN)

Ankieta Głosu. Ostatnie dni konsultacji projektów „uszczuplonych” podstaw. Nauczycielu, oceń propozycje MEN…

Poloniści i polonistki buntują się przeciwko zmianie programowej Barbary Nowackiej. Przygotowali specjalną petycję. „Grzeczni już byliśmy”