Ankieta Głosu. Ostatnie dni konsultacji projektów „uszczuplonych” podstaw. Nauczycielu, oceń propozycje MEN…

To już ostanie dni konsultacji publicznych projektów MEN dotyczących „uszczuplonych” podstaw programowych. Konsultacje publiczne kończą się 13 maja. Do tego czasu można słać do MEN uwagi i opinie. Ostateczne wersje rozporządzeń wprowadzających okrojone podstawy programowe 18 przedmiotów poznamy w czerwcu.

Opublikowane pod koniec kwietnia projekty MEN wywołały ogromne poruszenie. Bo uszczupleń jest mniej niż w wersji poddanej wcześniej prekonsultacjom. Rozczarowani są szczególnie poloniści – a przynajmniej ci, którzy podpisali się pod petycją „Grzeczni… to już byliśmy”.

Jaka będzie kolejna wersja – już ta ostateczna, która ma obowiązywać od września br.? To się okaże w ciągu najbliższych tygodni. A my już teraz pytamy nauczycieli o ocenę projektów MEN.

Zatem – jak oceniamy propozycje poddane obecnie konsultacjom? Jako odpowiednie? Niewystarczające? Rozczarowujące? A może na tym etapie możliwe do zaakceptowania? Zapraszamy do oceniania, czyli do udziału w naszym głosowaniu!

Nauczycielu, jak oceniasz propozycje uszczupleń w podstawie programowej swojego przedmiotu zawarte w załącznikach do projektów rozporządzeń MEN ?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

(DK, GN)

Fot. IStock

MEN pokazało odchudzone podstawy programowe. Ruszają konsultacje publiczne

Poloniści i polonistki buntują się przeciwko zmianie programowej Barbary Nowackiej. Przygotowali specjalną petycję. „Grzeczni już byliśmy”

Nr 18-19/1-8 maja 2024