„Finał z głową” – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.
29. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, tym razem 10 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa z zaplanowanych w sztabie głównym atrakcji ruszy już 9 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.
– W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra – kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba – podkreśla Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP
– Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie – gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy – gramy z głową! – podkreśla.
Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” Fundacja WOŚP postanowiła powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii.
❤️ Finał z głową – takie jest hasło przewodnie #wosp2021! ❤️ Będziemy się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii,…
Opublikowany przez WOŚP Środa, 7 października 2020
– W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły – mówi Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.
– W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych – dodaje.
„Finałowa” machina wystartowała 5 października, wraz z początkiem rejestracji sztabów, czyli działających na rzecz Fundacji organizatorów zbiórek i lokalnych wydarzeń.
Ostatni, 28. Finał WOŚP odbył się 12 stycznia i zakończył wynikiem ponad 186 mln zł. Celem zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W akcję włączyło się około 1750 sztabów, w tym ponad 100 poza granicami Polski.
(JK, GN)
Fot: Łukasz Widziszowski (konferencja prasowa poświęcona tematowi 29. Finału WOŚP)