Zakończyły się ferie zimowe 2023. Następna przerwa w nauce na Wielkanoc

W poniedziałek do szkół wrócili uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, którzy dwutygodniową przerwę w nauce mieli, jako ostatni w kraju. Ich ferie zaczęły się 11 lutego. W pozostałych województwach ferie zakończyły się dwa, trzy lub cztery tygodnie temu. Jak przekazał resort edukacji i nauki, kuratorzy oświaty zatwierdzili w sumie 8871 zgłoszeń wypoczynków w czasie tegorocznych ferii zimowych.

Od 14 do 29 stycznia odpoczywali uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego. Od 21 stycznia do 5 lutego ferie mieli uczniowie z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego. Od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce mieli uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego.

Jak podało MEiN kuratorzy zatwierdzili ponad 8,8 tys. zgłoszeń zorganizowanego wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży: wyjazdów, kolonii i półkolonii. W sumie skorzystało z nich ok. 325,5 tys. dzieci i młodzieży.

Liczba uczestników wypoczynków w kraju zorganizowanych poza miejscem zamieszkania wyniosła blisko 153,9 tys. Liczba dzieci wypoczywających na półkoloniach to ok. 161 tys., a za granicą – ponad 10,5 tys.

Następna przerwa w nauce w szkołach – na Wielkanoc – od 6 do 11 kwietnia.

(GN)

Ruszyła ostatnia tura ferii zimowych. Wypoczynek rozpoczęli m.in. uczniowie na Mazowszu