Zakończyły się ferie zimowe dla uczniów z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

W poniedziałek do nauki wrócili uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, którzy rozpoczęli ferie 22 stycznia. Uczniowie młodsi z klas I-IV szkół podstawowych będą uczyć się stacjonarnie, starsi – z klas V-VIII i ze szkół ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, od 27 stycznia do 27 lutego 2022 r. zajęcia stacjonarne w szkołach dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych zostały zawieszone. W ich miejsce wprowadzono naukę zdalną.

Obecnie – od 29 stycznia do 13 lutego – ferie mają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego, mieli ferie 15 stycznia do 30 stycznia, jako pierwsi w kraju. Z kolei uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego, będą mieli ferie, jako ostatni w kraju – od 12 do 27 lutego.

W tych 10 województwach – zgodnie z rozporządzeniem – starsi uczniowie z klas V-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie, młodsi z klas I-IV uczą się stacjonarnie w szkołach.

(JK, GN)

Kolejna tura ferii zimowych. Odpoczynek rozpoczęli uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

Dr Rakowski: Za tydzień zakażać się może nawet 800 tys. osób dziennie. Czarnek: Jest szansa na szybszy powrót dzieci do szkół