Zbliża się wiosenna przerwa świąteczna. Przez 6 dni uczniowie odpoczną od zdalnego nauczania

Wiosenna przerwa świąteczna związana ze świętami wielkanocnymi rozpocznie się w czwartek 1 kwietnia i potrwa do środy 7 kwietnia – tego dnia nastąpi powrót do nauki. To sześć dni wolnych od zdalnego nauczania. Z uwagi na pandemię rząd zaleca jednak, by spędzić święta w gronie domowników.

Uczniowie ostatni dzień zdalnych zajęć będą mieli w środę 31 marca, a do zajęć online powrócą 7 kwietnia w środę.  Przerwa świąteczna rozpocznie się w Wielki Czwartek. Zajęcia online nie odbędą się także 2 kwietnia w Wielki Piątek. 3 i 4 kwietnia jest Wielka Sobota i Wielkanoc – weekend jest wolny od zajęć. Wolne będzie także 5 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny oraz 6 kwietnia we wtorek.

Kolejną przerwę dla uczniów i pracowników kalendarz przewiduje w trakcie tzw. majówki.  W tym roku Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę, dniem wolnym od pracy będzie jedynie poniedziałek 3 maja, kiedy będziemy obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja. Ostatni dodatkowy dzień wolnego przed wakacjami, wypada w czwartek 3 czerwca w Boże Ciało. Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 25 czerwca.

Czy do tego czasu uczniowie wrócą do szkół? Lockdown w szkołach obowiązuje obecnie do 11 kwietnia.

Minister Czarnek: “Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli dzieci wrócą do szkół 12 kwietnia. Prof. Horban: „Jesteśmy bliscy zamknięcia Polski”

Rząd 25 marca 2021 roku przedstawił nowe obostrzenia związane z pandemią. Będą one obowiązywać w okresie przedświątecznym, poświątecznym i w czasie Wielkanocy. Władze apelują do Polaków o ograniczenie wyjazdów świątecznych i ograniczenie ilości osób zasiadających do stołu wielkanocnego.

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował by ze względu na pandemię święta wielkanocne spędzić “w gronie wyłącznie najbliższej rodziny”.

(JK, GN)

Rząd zamyka żłobki i przedszkola