Znakomite wyniki polskich uczniów na Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej. Dwa złote i dwa srebrne medale

Znakomicie spisali się reprezentanci Polski na XXVII Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej (CEOI 2020), która odbyła się w Nagykanizsa na Węgrzech (23-29 sierpnia 2020 r.). Wywalczyli dwa złote i dwa srebrne medale. Tomasz Nowak zdobył tytuł Mistrza Europy Środkowej, uzyskując najlepszy rezultat, a Marcin Martowicz wywalczył wicemistrzostwo –informuje  na swojej stronie MEN.  Gratulujemy.

Zwycięzcą zawodów został Tomasz Nowak, absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, który uzyskał najlepszy wynik i wywalczył Ministrostwo Europy Środkowej. Tuż za nim uplasował się Marcin Martowicz, absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr XIII im. Aleksandra Fredry we  Wrocławiu, który również przywiózł z Węgier złoty medal. Łącznie przyznano 4 złote medale.

Pierwszy srebrny medal, za piąte miejsce, otrzymał Jan Strzeszyński z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Srebrny medal wywalczył także Adam Górkiewicz, absolwent XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, który zajął 13 miejsce.

Opiekunami naszej reprezentacji byli dr Paweł Gawrychowski i Krzysztof Boryczka z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pełne wyniki zawodów znajdują się tutaj.

Jak przypomina MEN to już kolejny sukces polskich uczniów w międzynarodowych zawodach informatycznych, które odbyły się podczas tegorocznych wakacji. W lipcu (20-22 lipca) na Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej Polacy zdobyli 5 medali (złoty, srebrny i 3 brązowe).

Już 2 września rozpoczyna się Europejska Olimpiada Informatyczna Juniorów (EJOI 2020), a 13 września Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna (IOI 2020).