Znane profesorki i profesorzy proponują scenariusze lekcji o tematyce równościowej. „Nie tylko na >>tęczowy piątek<<”

„Przedstawiamy Wam propozycje lekcji dla szkół średnich na >>Tęczowy Piątek<< – i na każdy inny dzień w roku. Propozycje te przygotowały (li) profesorki i profesorowie uniwersytetów, nauczycielki i nauczyciele, z Polski i z uczelni zagranicznych. Mamy nadzieję, że może się Wam te lekcje spodobają i przydadzą” – czytamy w komunikacie dla mediów.  Scenariusze lekcji z różnych przedmiotów dla uczniów szkół średnich przygotowali m.in. prof. Marcin Król, prof. Magdalena Środa, prof. Małgorzata Fuszara, prof. Agnieszka Graff i wielu innych akademików.

Scenariusze lekcji do pobrania i wykorzystania można znaleźć tutaj. Przypomnijmy, że 30 października po raz kolejny z inicjatywy Kampanii Przeciw Homofobii odbywa się tzw. tęczowy piątek – akcja solidarnościowa z uczniami LGBT.

W tym roku akcja przenosi się do sieci. W jej ramach m.in. o godz. 12:00 lekcję antydyskryminacyjną pod hasłem „Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji” poprowadzi Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018.

Tzw. Tęczowy piątek ma na celu pokazać młodzieży LGBT, że jest akceptowana i nie musi obawiać się coming outu w szkolnym środowisku.

(JK, GN)

Kuratorki oświaty z Krakowa i Warszawy ostrzegają przed strajkami kobiet i „tęczowym piątkiem”. Apele do dyrektorów

Nauczyciel do małopolskiej kurator: Apeluję o włączenie się w walkę w obronie prześladowanych mniejszości

Krakowscy nauczyciele stają w obronie osób LGBT+. „Nie godzimy się na rosnącą falę nienawiści”