ZNP: „Minister Czarnek przełożył wtorkowe spotkanie z kierownictwem ZNP na kolejny tydzień. Czekamy na nowy termin”

„Informujemy, że minister Czarnek przełożył dzisiejsze spotkanie z kierownictwem ZNP na kolejny tydzień. Czekamy na nowy termin rozmowy z ministrem” – poinformował Związek w mediach społecznościowych. „Związek pisemnie wystąpił do szefa MEiN z prośbą o wskazanie konkretnej daty spotkania” – wskazano.

Przypomnijmy, że Czarnek mimo zaproszeń nie przyszedł do miasteczka edukacyjnego. Był też zaproszony 17 października na posiedzeniu prezydium Zarządu Głównego ZNP, ale nie skorzystał także z tego z zaproszenia.

– To że my przez siedem dni mimo zaproszenia nie mogliśmy się doczekać ministra w miasteczku to znaczy, że minister nie ma nam nic do powiedzenia. Choć nie ukrywam, że liczyliśmy na to, iż może zachce skonfrontować swoje opinie poglądy z tym o czym była mowa podczas paneli dyskusyjnych. A mówiliśmy tam o wszystkich najistotniejszych sprawach edukacji – mówił prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas pikiety pod MEiN 15 października.

Dodał, że ZNP nadal czeka na spotkanie z Czarnkiem. – Ono ma się odbyć w tym gmachu we wtorek o godzinie 13.30 Ale, czy ono się odbędzie, to powiemy po tym spotkaniu – oświadczył w sobotę prezes ZNP. Już wiadomo, że do spotkania we wtorek, ani w tym tygodniu nie dojdzie.

Podczas sobotniego zgromadzenia przed MEiN Związek przedstawił kilkadziesiąt rekomendacji wynikających z merytorycznych dyskusji w miasteczku.

Sławomir Broniarz zapowiedział, że zostaną przekazane do ministerstwa edukacji, do kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego oraz do wszystkich ogniw Związku.

(JK, GN)

Manifestacja ZNP przed gmachem MEiN. „Dość oszczędzania na oświacie! Dość nauczycielskiej biedy!”

Miasteczko edukacyjne. Szef MEiN nie skorzysta z zaproszenia. Mówi o “hucpie politycznej”