ZNP poleca film z debaty edukacyjnej „Czy edukacja rzeczywiście jest najważniejsza?”

Debata „Czy edukacja rzeczywiście jest najważniejsza” odbyła się 24 kwietnia 2023 r. w Krakowie w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych. Organizatorem był Okręg Małopolski ZNP i Miasto Kraków. Inspirację do tego wydarzenia stanowiło Miasteczko Edukacyjne, które ZNP zorganizował w październiku ubiegłego roku w Warszawie. Zapis wideo z debaty można już obejrzeć w sieci.

– Nasz małopolski pomysł polega na tym, że o problemach edukacji należy rozmawiać, dyskutować. Strajk i manifestacje to oczywiście nieodzowne narzędzia pracy związkowej ale służą przecież  do osiągnięcia konsensusu pomiędzy rządzącymi, pracodawcami i pracownikami. Debata ma taki sam cel – mówił Arkadiusz Boroń, Prezes Okręgu Małopolskiego ZNP.

Zaproszenie do debaty przyjęli i uczestniczyli jako paneliści: Anna Korfel – Jasińska, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Sławomir Broniarz – Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Władysław Kosiniak – Kamysz – Poseł  na Sejm RP, Daria Gosek – Popiołek – Posłanka na Sejm RP, Agata Tatara – Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa, Jan Sipior– Burmistrz Szczucina, Krzysztof Kania – Wiceprezydent Miasta Oświęcim, Ilona Kronenberger – Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania w Nowym Sączu.

Gośćmi specjalnymi byli: Ireneusz Raś – poseł na Sejm, Lubosz Kwaśniak – Prezes Związku Nauczycieli Słowackich Region Wchód, Angelika Prewozniakowa wiceprezes.

Trzy godziny debaty panelowej wraz z wypowiedziami uczestników z sali zakończyło odczytanie przez prezesa Arkadiusza Boronia „Deklaracji Małopolskiej”, którą podpisywano po zakończeniu dyskusji. W przerwie debaty odbyła się konferencja prasowa.

Więcej na stronie ZNP tutaj

(GN)

Arkadiusz Boroń: Protesty nic nie zdziałają, jeżeli nie dotrzemy z naszym oświatowym przesłaniem do społeczeństwa

Deklaracja Małopolska. “Trzeba podjąć pilne działania, które zapobiegną nadciągającemu kryzysowi”