ZNP ponawia apel o uruchomienie szczepień pracowników administracji i obsługi. To już piąty wniosek w tej sprawie

Związek Nauczycielstwa Polskiego ponawia apel o uruchomienie szczepień przeciw COVID-19 pracowników administracji i obsługi w oświacie. „Szczepienia tej grupy pracowników pozwolą na planowanie powrotu do zajęć stacjonarnych i zwiększą bezpieczeństwo osób pracujących stacjonarnie i mających kontakt z dziećmi w przedszkolach i szkołach” – czytamy m.in w piśmie do szefa MEiN Przemysława Czarnka i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. 

Związek przypomina, że to pracownicy niepedagogiczni mają codziennie bezpośredni kontakt z uczniami biorącymi udział w stacjonarnych zajęciach, z rodzicami najmłodszych dzieci i z kadrą pedagogiczną.

„Aby zatrzymać transmisję koronawirusa na terenie szkoły, przedszkola czy placówki należy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pracowników m.in. umożliwiając im skorzystanie ze szczepień przeciw COVID-19” – podkreślono w piśmie podpisanym przez prezesa ZNP Sławomira Broniarza.

To piąty wniosek ZNP do rządu w sprawie szczepień pracowników oświaty w ciągu ostatnich tygodni (wcześniejsze:

· 5 lutego 2021 r.

· 9 lutego br.

· 23 lutego br.

· 17 marca br.

Związek Nauczycielstwa Polskiego po raz kolejny ponawia apel o jak najszybszą korektę planu szczepień przeciw COVID-19, aby możliwość zaszczepienia mieli również pracownicy administracji i obsługi pracujący w szkołach, przedszkolach, poradniach i placówkach.

Całe pismo można znaleźć tutaj. 

(JK, GN)

ZNP po raz kolejny apeluje do rządu o jak najszybsze uruchomienie szczepień pracowników administracji i obsługi

Głos pyta, minister odpowiada. Przemysław Czarnek o możliwości odwołania egzaminów i szczepieniach w oświacie

Przewodnicząca Krajowej Sekcji Pracowników Administracji i Obsługi ZNP: Jesteśmy jedną załogą, a rząd nas dzieli