ZNP przyjął uchwałę w sprawie odwołania małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak

Prezydium Zarządu Głównego ZNP przyjęło uchwałę ws. odwołania małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. Zgodnie z prawem kurator oświaty może być odwołany na wniosek wojewody albo może zrobić to minister edukacji i nauki.  Związek wystąpi do szefa MEiN o odwołanie Nowak.

Uchwała ma związek ze szkalującym ZNP artykułem, który kurator opublikowała na portalu wpolityce.pl 5 lutego.

Przypomnijmy, że Zarząd Okręgu Małopolskiego ZNP kilka dni temu przyjął specjalne stanowisko w tej sprawie. – Nie zamierzamy niwelować braków edukacyjnych w zakresie historii ZNP, jednak nie przystoi aby Małopolski Kurator Oświaty z wykształcenia historyk – popełniał tak wielkie błędy merytoryczne na temat podstawowych faktów historycznych – komentował Arkadiusz Boroń, prezes Okręgu Małopolskiego ZNP.  – Nagromadzenie nieprawdy, bezpodstawnych oskarżeń jest po prostu porażające – podkreślił.

„Bezprecedensowy atak polityczny, którego dopuściła się na Związek Nauczycielstwa Polskiego, obraża przeszło 200 tys. naszych członków. W ciągu ostatnich 30 lat żaden małopolski kurator oświaty nie pozwolił sobie na tak silne zaangażowanie polityczne i na wymierzanie bezpodstawnych ataków w naszą organizację” – podkreślono w oświadczeniu małopolskiego ZNP.

Pełna treść uchwały przyjętej przez prezydium Zarządu Głównego ZNP znajduje się tutaj

(JK GN)

Okręg Małopolski ZNP odpowiada na szkalujący artykuł kurator Nowak. „Nagromadzenie nieprawdy jest porażające”

Dr Paweł Sękowski przypomina tradycje ZNP i odpowiada kurator Nowak: Apeluję o szacunek dla prawdy historycznej

Lewica domaga się odwołania kurator Nowak. „Jej wystąpienia dot. pandemii i szczepień są społecznie szkodliwe”