Szczepienia, edukacja hybrydowa, wsparcie dla nauczycieli. ZNP spotka się z Michałem Dworczykiem

Między innymi o szczepieniach nauczycieli oraz o sytuacji pandemicznej w szkołach i przedszkolach będą rozmawiać przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego z ministrem odpowiedzialnym za szczepienia Michałem Dworczykiem

O rozmowę dotyczącą kluczowych dla oświaty, nauczycieli, uczniów i rodziców spraw zwrócił się niedawno ZNP. Michał Dworczyk zaprosił więc przedstawicieli Związku do Kancelarii Premiera. Spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek 15 stycznia na godz. 13.00.

– Wystąpiliśmy o to spotkanie w ubiegłym tygodniu. Chcemy na nim przede wszystkim usłyszeć od pana ministra o perspektywach dotyczących szczepień nauczycieli. Michał Dworczyk zapowiedział niedawno, że nauczyciele będą mogli się rejestrować do szczepień prawdopodobnie w drugiej połowie marca lub na początku kwietnia. Rodzi się więc pytanie, czy można ten proces przyspieszyć. I chodzi nie tylko o rejestrację, ale przede wszystkim o same szczepienia – poinformował “Głos” prezes ZNP Sławomir Broniarz.

– Chcielibyśmy też wiedzieć, czy minister Dworczyk jest w stanie wpłynąć na ministra edukacji Przemysława Czarnka, aby ten zracjonalizował swoje działania w kontekście organizacji edukacji hybrydowej, uprawnień dyrektora, organizacji opieki świetlicowej, a także wsparcia dla samorządów w kontekście sytuacji nauczycieli przedszkoli. Jest o czym rozmawiać – dodał prezes Związku.

Związek Nauczycielstwa Polskiego od dawna apeluje o umożliwienie nauczycielom i pracownikom oświaty szczepień w pierwszej kolejności. Od tego bowiem zależy przywrócenie stacjonarnej nauki w szkołach, a tym samym – postawienie na nogi całej gospodarki.

Komentarze na temat szczepień w oświacie. Prezes ZNP: Powrót do szkół bez szczepień nauczycieli, to realna groźba 3 fali

Michał Dworczyk tymczasem zapowiedział, że szczepienia nauczycieli nie rozpoczną się w I kwartale br. z powodu braku wystarczającej liczby szczepionek. Priorytetem rządu jest natomiast jak najszybsze zaszczepienie seniorów.

“W I kwartale nie zaszczepimy nauczycieli”

(PS, GN)