ZNP w Nowym Targu wspiera zbiórkę dla dzieci z Ukrainy, które trafiły do ośrodka Związku w Zakopanem

„Szanowni Państwo. Związek Nauczycielstwa Polskiego przyjął dzieci z Ukrainy w swoim ośrodku w Zakopanem. Obecnie jest to grupa ponad 50-cio osobowa pod opieką ukraińskich nauczycieli. W drodze jest kolejne 60 dzieci. Jak widać potrzeby są i będą bardzo duże” – czytamy m.in. na Facebooku ZNP Nowy Targ, który wspiera zbiórkę dla uchodźców.

Przypomnijmy, że chodzi m. in. o pomoc dzieciom z polskiej szkoły im. Janusza Korczaka w Winnicy, które przyjechały do sanatorium nauczycielskiego ZNP na Ciągłówce w Zakopanem. Razem z dziećmi z Polskiego Liceum Nauk Humanistycznych i Technologii Informacyjnych im. Janusza Korczaka w Winnicy przyjechały cztery opiekunki.

„Na dzień dzisiejszy, dzięki zbiórce darów, dzieci mają zapewnione podstawowe rzeczy. Potrzeby będą jednak rosły dlatego prosimy ludzi dobrej woli o wpłaty na konto podane poniżej. Zebrane fundusze posłużą na bieżące wydatki. Pieniądze można wpłacać na rachunek organizacji pożytku publicznego jaką jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem” – apeluje Marcin Domin, prezes ZNP w Nowym Targu.

Na potrzeby zbiórki utworzone zostało subkonto w rachunku organizacji. Przelewy można przesyłać na konto w Banku PKOSA na numer: 20 1240 5165 1111 0010 7536 3128 (z dopiskiem POMOC UKRAINIE)

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Krystyna Niwińska, prezes Zarządu oddziału ZNP w Zakopanem mówiła kilka dni temu portalowi podhale 24.pl, że w związku z tym, że dzieci z Winnicy mają kontynuować naukę w zakopiańskiej szkole nr 5 im. Janusza Korczaka niezbędne są przybory szkolne, których uciekając z objętej wojną Ukrainy nie zabrały.  – Zeszyty, długopisy, dla młodszych jakieś kolorowanki – wymieniała.

(JK, GN)

Fot: Bartłomiej Jurecki

ZNP przyjął ponad 50 uczniów i uczennic z Ukrainy w swoim ośrodku w Zakopanem. Arkadiusz Boroń: „Gościmy ich jak w domu”

Dyrektor liceum w Winnicy: “Dziś wysłałem 50 moich uczniów do Polski. Na Ukrainie każdy dyrektor to dzisiaj Janusz Korczak”