Oddział ZNP wywalczył podwyżki w głogowskich szkołach. Otrzymają je pracownicy administracji

Dzięki oddziałowi ZNP w Głogowie pracownicy administracji podległej miastu otrzymają podwyżki. W styczniu ZNP wysłał wniosek do samorządowców, w którym domagał się podwyżki pensji dla szkolnej administracji w wysokości 500 zł na etat. Udało się wywalczyć 200 złotych.

Zmiany w wysokości uposażenia to efekt rozmów działaczy głogowskiego oddziału Związku z prezydentem miasta Rafaelem Rokaszewiczem. W ubiegły piątek tj. 19 lutego odbyło się spotkanie na temat sytuacji w oświacie głogowskiej a konkretnie w placówkach podlegających miastu a także podwyżek płac dla pracowników administracji w tych placówkach.

„Nasz wniosek nie pozostał bez echa i na piątkowym spotkaniu ustalono wysokość podwyżki. Będzie to suma 200 zł do stawki zasadniczej dla każdego pracownika na pełnym etacie oraz dodatkowo dla kierowników gospodarczych dodatek funkcyjny zostanie podwyższony o 50 zł” – czytamy na stronie Oddziału ZNP w Głogowie.

Podwyżka obowiązuje od dnia 1 stycznia br. co oznacza, że będzie wypłacona z wynagrodzeniem lutowym z wyrównaniem za miesiąc styczeń. „Nasza propozycja była o wiele wyższa, ale wszyscy widzimy dzisiejszą trudną rzeczywistość i musimy to wszystko przetrwać – dodają związkowcy.

Jak czytamy na stronie głogowskiego ZNP władze miasta muszą dołożyć do oświaty w tym roku ponad 55  proc. potrzebnych środków. „Tym bardziej cieszy zrozumienie dla wniosku aby przyznawać dla nauczycieli nagrodę za 45 lat pracy (Karta Nauczyciela gwarantuje nagrodę tylko za 40-letni staż pracy). Rozwiązaniem jest wpisanie takiej nagrody do Regulaminów wynagradzania każdej placówki, na co organ prowadzący wyraził zgodę. Nauczycieli z takim stażem przybywa ale nie są to liczne przypadki” – zaznaczono.

„Spieszymy także uspokoić wszystkich a także uciszyć krążące plotki, będziemy jak zawsze pomagać w przypadkach braków godzin lub zagrożenia braku etatu. Ze strony Pana Prezydenta oraz Pani Naczelnik Wydziału Edukacji usłyszeliśmy zapewnienie o koordynowaniu takich sytuacji i podejmowaniu starań aby nikt z nauczycieli nie został bez pracy. Dotyczy to także pracowników niepedagogicznych” – czytamy na stronie Oddziału ZNP w Głogowie.

Pełny komunikat głogowskiego ZNP można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Stawki wynagrodzenia zasadniczego – MEiN nie przewiduje podwyżek

Zarobki w supermarketach wyższe od pensji nauczyciela dyplomowanego