ZNP zaprasza 21 lipca na Obywatelski Kongres Edukacyjny. To forum dyskusji na temat zmian w oświacie, które forsuje MEiN

Obywatelski Kongres Edukacyjny to forum dyskusji różnych środowisk na temat zmian planowanych w edukacji autorstwa Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, które dotyczą autonomii szkół i  nauczycieli, podstaw programowych, lektur, statusu zawodowego nauczycieli, współpracy szkół z organizacjami pozarządowymi, finansowania oświaty, roli samorządów i kuratorów oświaty.  Wydarzenie odbędzie się 21 lipca w formule hybrydowej.

Organizatorzy przewidzieli panel w Warszawie oraz dyskusję online za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Transmisja live całego wydarzenia odbędzie się na Facebooku (także na FB ZNP).

„Do udziału w dyskusji zapraszamy rodziców, uczniów, nauczycieli/ki, dyrektorów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkół niepublicznych, samorządów, partii politycznych, partnerów społecznych. Chcemy, aby Obywatelski Kongres Edukacyjny przyczynił się do budowania obywatelskiej wspólnoty i poczucia odpowiedzialności za przyszłość polskich uczniów i polskiej edukacji” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia na Facebooku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

(GN)

Priorytety Czarnka: Edukacja patriotyczna oraz “wrażliwość na prawdę i dobro”