22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi

Wyjątkowe święto ma uświadamiać polityków oraz obywateli na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać inaczej, ale szkoły i pracujący zdalnie nauczyciele o nim pamiętają.

Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji Dnia Ziemi będą działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

Dzisiaj ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI! O naszej planecie nie możemy zapominać także podczas kwarantanny😄. Klasa 7b przygotowała…

Opublikowany przez Piątkowska Szkoła Społeczna im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu Wtorek, 21 kwietnia 2020

Zachęcamy do udziału Uczniów Naszej Szkoły!!! 😉

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa w Rożnowie Poniedziałek, 20 kwietnia 2020

 

Międzynarodowy Dzień Ziemi po raz pierwszy odbył się w 1970 roku. 20 milionów Amerykanów wyszło wówczas na ulice, protestując przeciwko degradacji środowiska. Wyjątkowe święto do dziś ma uświadamiać ludzi na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

#ohMEN żądamy edukacji klimatycznej

Rzetelna edukacja klimatyczna to priorytet. Razem z profesorami i profesorkami, nauczycielami i nauczycielkami przedstawiamy Wam nasz apel. Chcemy mówić! #TeachTheFuture #ohMEN@Ministerstwo Edukacji Narodowej

Opublikowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Środa, 22 kwietnia 2020

Co roku w szkołach podczas specjalnie zorganizowanych zajęć uczniowie wychodzili na zewnątrz i razem z opiekunami oczyszczali wybrany teren z odpadków i śmieci. Zazwyczaj były to lasy, łąki lub tereny zielone w miastach. W wielu miastach w Polsce z okazji Dnia Ziemi organizowano wspólne sadzenie drzew.  W tym roku takie wydarzenia ze względu na pandemię nie mogą się odbyć. W sieci nie brakuje jednak pomysłów na spędzenie tego dnia „blisko” natury.

(JK, GN)

Fot: Głos Nauczycielski

Od 1 września nauka o zdrowiu, ochronie klimatu i ekonomii na godzinach wychowawczych

„Zbudowaliśmy choinkę z butelek i ulepiliśmy bałwana z balotów kiszonki”. Tak nauczyciel uczy o zmianach klimatu