„Liczba uczestników wypoczynków organizowanego w kraju – według danych z bazy – wynosi: 519 263 osób. Liczba dzieci wypoczywających na w półkoloniach to 270 800, a za granicą – 15 441. W systemie bazy wypoczynku kuratorzy oświaty zatwierdzili w te wakacje dotąd 20 085 zgłoszeń. Łącznie w wypoczynku będzie uczestniczyło 805 504 dzieci i młodzieży” – podało MEiN.
Każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży ma obowiązek zgłosić go na 21 dni przed terminem jego rozpoczęcia, a w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą – na 14 dni przed.
Zatwierdzone zgłoszenie trafia do Bazy Wypoczynku prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Rodzice pod adresem wypoczynek.mein.gov.pl mogą sprawdzić, czy miejsce, do którego jadą na wakacje ich dzieci, jest bezpieczne.
W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – ze względu na pandemię COVID-19, obozy, kolonie czy półkolonie odbywają się przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych. Organizator wypoczynku powinien stosować się do zaleceń określonych w „Wytycznych GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 r”.
(JK, GN)
Kolonie i obozy w reżimie sanitarnym – są wytyczne GIS, MZ i resortu edukacji
Letni wypoczynek dzieci i młodzieży. Obowiązują wytyczne sanitarne. MEiN rusza z akcją #DobreWakacje
GIS opublikował aneks dot. wymagań higieniczno-sanitarnych dla obozów pod namiotami