Ankieta Głosu. Podwyżki dla nauczycieli od marca. Kto otrzymał podwyżkę?

Nauczycielu, nauczycielko, czy otrzymałeś/otrzymałaś w marcu podwyżkę wynagrodzenia z wyrównaniem od stycznia br.? Takie pytanie zadaliśmy nauczycielom odwiedzającym stronę Głosu w naszej najnowszej ankiecie. Zapraszamy do udziału w głosowaniu.

Po podpisaniu i opublikowaniu rozporządzenia płacowego na 2024 rok możliwe stało się wypłacenie nauczycielom wynagrodzeń wraz z podwyżkami (z wyrównaniem od stycznia br.). Pomimo zastrzeżeń, że w niektórych samorządach wypłaty podwyżek będą możliwe dopiero od kwietnia br., w wielu miejscach w kraju dzieje się to już teraz. A samorządy wręcz ścigają się w mediach społecznościowych o palmę pierwszeństwa, który pierwszy przelał na konta podwyższone wypłaty.

I chociaż kwoty podwyżek nie spełniają wszystkich oczekiwań, to trzeba zauważyć, że są to pierwsze od lat tak znaczące podwyżki płac. Nie o 4 proc., 5,35 proc. (skala „wzrostu” w ostatnich lat) czy nawet 12,3 proc. (jak stało w projekcie budżetu pozostawionym przez odchodzący rząd PiS, lecz o 30-33 proc. I jak obiecuje rząd koalicyjny nie jest to koniec podnoszenia wynagrodzeń nauczycieli.

Ma natomiast pytamy w ankiecie: czy otrzymałeś/otrzymałaś w marcu podwyżkę wynagrodzenia?

Zapraszamy do udziału w ankiecie.

Nauczycielu, nauczycielko, czy otrzymałeś/otrzymałaś w marcu podwyżkę wynagrodzenia z wyrównaniem od stycznia br.?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

(DK, GN)

Fot. Dreamstime

Minister Nowacka: Podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia powinny być na kontach większości nauczycieli w marcu

Rozporządzenia płacowe ws. podwyżek dla nauczycieli oraz nauczycieli akademickich opublikowane w Dzienniku Ustaw

Nie tylko Lublin. Samorządy rozpoczęły wypłatę nauczycielskich podwyżek z wyrównaniem od stycznia br.