Czarnek debiutuje na szczycie rankingu nieufności wśród polityków. Więcej badanych nie ufa tylko Ziobrze

Liderem rankingu nieufności w sondażu IBRiS dla Onetu został po raz kolejny minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro z wynikiem 62,7 proc. Na podium znalazł się jednak debiutujący w tym zestawieniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (61,9 proc.). Szef MEiN ma też najgorszy bilans zaufania. Wynosi  on – 44 proc. Zbliżony wynik notują Jarosław Gowin (-42,8 proc.) i Ziobro (-42,7 proc.).

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski to politycy, których Polacy darzą największym zaufaniem – wynika z sondażu IBRiS.

Przemysław Czarnek cieszy się zaufaniem zbliżonym do ministra kultury Piotra Glińskiego. Jest rozpoznawany przez dużą część badanych i pod tym względem wyprzedza m.in. marszałków Sejmu i Senatu.

Liderem rankingu nieufności jest Zbigniew Ziobro (62,7 proc.), który wyprzedził debiutującego w zestawieniu Przemysława Czarnka (61,9 proc.). Za ministrem edukacji i nauki znaleźli się Leszek Balcerowicz (58,9 proc.), Jarosław Kaczyński (57,7 proc.) i Donald Tusk (54,9 proc.).

Ponad połowa badanych nie ufa także Jarosławowi Gowinowi i Pawłowi Kukizowi, jednak najwięcej negatywnych ocen w ciągu miesiąca przybyło Borysowi Budce. Byłemu przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej nie ufa we wrześniu 49,4 proc.

Sondaż IBRIS został przeprowadzony w dniach 17-18 września na próbie 1,1 tys. osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Źródło: Onet.pl

(JK, GN)

Sondaż: Szef MEiN drugim najgorzej ocenianym ministrem w rządzie PiS

Sondaż: Prawie 60 proc. respondentów uważa, że Czarnek zmienia szkołę na gorsze

Sondaż. Polacy ocenili Przemysława Czarnka w roli szefa MEiN