„Czarnek, idź precz!”,„Ciemność widzę…” Szykują się pikiety przeciwko polityce MEiN

„Żądamy szkoły bezpiecznej i akceptującej wszystkie uczennice i uczniów. Dość ideologizacji! Dość władzy kuratoriów! Dość dyskryminacji! Dość wpływów Kościoła i Ordo Iuris! Dość Czarnka!” – czytamy w zapowiedzi jednego z wydarzeń na Facebooku organizowanego przez oddolne ruchy oświatowe. Pikiety przeciwko polityce MEiN mają się odbyć m.in. 17 czerwca o godz. 18 przed Muzeum Narodowym w Krakowie oraz 21  czerwca o godzinie 18.00 przed siedzibą MEiN przy al. Szucha w Warszawie.

„Nadchodzi mrok ideologizacji. Powiedzmy NIE Czarnkowi i jego destrukcyjnym pomysłom! Czarnek, idź precz!” – wzywają organizatorzy wydarzeń. Więcej na ich temat można przeczytać tutaj oraz tutaj.

Tymczasem minister Czarnek w środowym wywiadzie dla Radia Wrocław został zapytany czy zmiany, które szykuje to „kaganiec dla szkół” i  zagrożenie dla ich autonomii. – Nie ma czegoś takiego jak autonomia szkół – oświadczył.

– Organ nadzoru pedagogicznego przestrzega i nadzoruje to, by w szkołach wszystkich w całej Polsce realizowana była podstawa programowa. Nie ma autonomii szkół. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem oświatowym i na bazie prawa oświatowego również kurator będzie prowadził dalej swój nadzór pedagogiczny – grzmiał.

(JK, GN)

Poznaliśmy kolejny projekt Czarnka: Zamiast ewaluacji – kontrola ze strony kuratorium!

Morawiecki chwali Czarnka: “Odważnie rekonstruuje programy, aby dbać o polską tkankę narodową”

Dyrektor szkoły pod butem kuratora? MEiN chce zmian w nadzorze pedagogicznym

Czarnek zapowiada w wywiadzie „konserwatywną kontrrewolucję” w edukacji