Morawiecki chwali Czarnka: “Odważnie rekonstruuje programy, aby dbać o polską tkankę narodową”

Premier Mateusz Morawiecki był pytany podczas konferencji w woj. zachodniopomorskim, czy planowane przez MEiN zmiany w prawie oświatowym dające więcej władzy kuratorom oświaty kosztem dyrektorów to “skok na szkołę”.  – Absolutnie nie. W przyszłym tygodniu spotkam się z panem ministrem Czarnkiem na pogłębioną dyskusję o całym systemie edukacji – stwierdził premier. – Mogę powiedzieć, że dziękuję bardzo panu ministrowi za to, że swoje prace prowadzi w kierunku nasycenia programów szkolnych odpowiednimi komponentami – dodał.

Szef rządu przyjechał ostatnio do Szczecina, by przy portowym nabrzeżu prezentować Polski Ład dla Pomorza Zachodniego. Przy okazji dziennikarze zapytali go o opinię na temat wprowadzanych zmian w projekcie ustawy o prawie oświatowym.

– To, co jest dobre dla Polski, jest dobre dla polskich dzieci. To, co jest dobre dla polskich dzieci, jest dobre też dla Polski – stwierdził Morawiecki.

Szef rządu mówił, że “patriotyzm, który coraz bardziej pojawia się w programach jest bliski jego sercu”. – Cieszę się, że w osobie pana ministra Czarnka mam bliskiego współpracownika, który odważnie rekonstruuje programy, aby dbać o polską tkankę narodową, o polską kulturę, polską tradycję, nie zapominając o tym, co będzie stanowiło o sile Polski za pięć, dziesięć, piętnaście lat, czyli nasza młodzież wykształcona w kierunkach technicznych, artystycznych, humanistycznych – komplementował szefa MEiN premier.

(JK, GN)

Fot: Krystian Maj/KPRM/Twitter

Dyrektor szkoły pod butem kuratora? MEiN chce zmian w nadzorze pedagogicznym

Rządzący chcą podzielić “historię” na dwa przedmioty. ZP pokazała “Polski ład” w oświacie