Czarnek: Pierwsze zwroty za niższą pensję jeszcze w tym tygodniu

Ci, którzy mają źle naliczone wynagrodzenia, mniejsze niż przewiduje Polski Ład, będą mieli zwroty jeszcze w tym i w następnych tygodniach – powiedział w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w RMF FM.

„W dalszym ciągu podtrzymuję, że Polski Ład powoduje zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli. (…) Tak jest w zdecydowanej większości przypadków. Natomiast to, co się wydarzyło, to są błędy w stosowaniu przepisów bądź niezastosowaniu przepisów, wynikające być może również z braku doinformowania” – powiedział Czarnek.

Pytany o to, czy nauczyciele dostaną wyrównania, potwierdził. „Absolutnie nie mogą stracić na Polskim Ładzie, bo w ogóle nie przewidują tego przepisy Polskiego Ładu” – ocenił.

„Do wszystkich szkół trafi dzisiaj komunikat Ministerstwa Finansów – pierwsze szkolenia dla księgowych jest o godz. 14.00. Według mojej wiedzy będą następne. Ci, którzy mają źle naliczone wynagrodzenia i mniejsze niż przewiduje Polski Lad – będą mieli zwroty jeszcze w tym i w następnych tygodniach. To jest błąd w naliczeniu, trzeba go naprawić, dlatego też pomagamy w tym względzie Ministerstwu Finansów” – poinformował szef MEiN.

(JK, GN)

Rząd popędza szkolnych księgowych: Wyrównania do zaniżonych w efekcie Polskiego Ładu wynagrodzeń mają być wypłacane już od poniedziałku

Polski Ład zabrał, a szkoły mają oddać. Do nauczycieli z obniżonym wynagrodzeniem trafią przelewy

Rozporządzenie MF zwróci nauczycielom pieniądze? Księgowi mają wątpliwości