Czarnek przyznał, że stracił na tzw. Polskim Ładzie 1,1 tys. złotych. „Ale ja byłem do tego przygotowany”

Szef MEiN Przemysław Czarnek pytany w w RMF FM o to, ile stracił na Polskim Ładzie wyjawił, że „jakieś 1 tys. 100 zł”. – To bardzo dużo, (…) ale ja byłem do tego przygotowany, bo Polski Ład zakładał, że ci, co mają powyżej 12 tys. 800 zł będą na nim tracili. Ja mam znacząco powyżej 12 tys. 800 zł – zatem tracę – oświadczył.

Według niego „niedociągnięcia w zakresie podatkowym Polskiego Ładu muszą być natychmiast usunięte, to na pewno jest coś, co jest uciążliwe dla przedsiębiorców”. W pozostałych obszarach np. w inwestycjach samorządowych Polski Ład to – według Czarnka – „znakomita rzecz”.

Szef MEiN ocenił, że premier stanął na wysokości zadania, bo sam przejął stery w MF „żeby naprawić to, co zostało niedociągnięte, niedorobione.” „Ministrem finansów jest pan premier Mateusz Morawiecki i uważam to rozwiązanie na ten moment za najlepsze, bo trzeba jak najszybciej naprawić to, co zostało niedociągnięte w tej reformie podatkowej, która kierunkowo jest dobra, ale w wykonaniu przysparza ogromnie wiele problemów, zwłaszcza przedsiębiorcom” – dodał Czarnek.

Szef MEiN był też pytany o to, czy nie obawia się zawetowania lex Czarnek. „Na to, co będzie dalej nie mam wpływu. Nauczyłem się w życiu nie przejmować sprawami, na które wpływu nie mam. Mam nadzieję, że pan prezydent doskonale wie, o co chodzi w tej ustawie. Rozwiewałem wszelkie wątpliwości pana prezydenta” – odparł Czarnek.

(JK, GN)

Zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie:

Prezydent RP ma czas do 3 marca br. na podjęcie decyzji w sprawie ustawy lex Czarnek. Nauczycielu, jakiej decyzji się spodziewasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Związek domaga się pilnych rozmów w sprawie podwyżek o 20 proc. z wyrównaniem od stycznia

ZNP przeprowadza ankietę na temat wpływu tzw. Polskiego Ładu na wynagrodzenia nauczycieli

Polski Ład drugi miesiąc drenuje kieszenie m.in. nauczycieli. A posłowie? Właśnie dostali zwrot pieniędzy