Szef MEiN zapowiada na wrzesień lex Czarnek 2.0. „Nie będzie się różnić od poprzedniego projektu”

Co do zasady kolejny projekt noweli prawa oświatowego nie będzie różnić się od poprzedniego – zawetowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę – powiedział w czwartek PAP.pl szef MEiN Przemysław Czarnek. Projekt nadal ma zakładać kontrolę zająć dodatkowych w szkołach prowadzonych przez organizacje pozarządowe.

Według Czarnka, w nowym projekcie będą różne poprawki dotyczące m.in. terminu przedkładania materiałów organizacji pozarządowych do publicznej wiadomości.

– Skrócony będzie termin na ewentualną reakcję ze strony kuratora oświaty, ale w pozostałym zakresie tam zmian szczególnych nie ma. Zobaczymy jaki będzie końcowy efekt uzgodnień, które będą prowadzili posłowie, bo to jest poselski projekt ustawy – przypomniał minister.

Czarnek dodał, że spotkał się w sprawie ustawy z szefem kancelarii prezydenta. – Pewne rzeczy sobie powyjaśnialiśmy i uzgodniliśmy, że teraz będą pracować posłowie z urzędnikami i jak dopracują szczegóły, to na kolejnym posiedzeniu będzie to na Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży – przekazał. Według niego od września ustawa będzie obowiązywała.

W ubiegłym tygodniu w Kancelarii Prezydenta odbyły się konsultacje na temat kolejnego projektu nowelizacji ustawy o zmianach w prawie oświatowym. Czarnek spotkał się z minister Grażyną Ignaczak-Bandych, szefową Kancelarii Prezydenta.

(JK, GN)

Prezydent zawetował lex Czarnek! “Nie są nam teraz potrzebne kolejne spory”

Pierwsza dama spotkała się z szefem MEiN. Temat: edukacja uczniów z Ukrainy. A lex Czarnek 2.0? Kancelaria Prezydenta o tym nie informuje

Szef MEiN: Lex Czarnek wróci w czerwcu