Czarnek został wybrany Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej” za 2021 rok

„W tym roku przyznaliśmy nagrodę politykowi, który jest autorytetem, gwarantem tego, że sprawy szkolnictwa w Polsce idą w dobrym kierunku” – czytamy na stronie internetowej Klubów „Gazety Polskiej”, tygodnika stanowiącego zaplecze Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podano, „taki jest werdykt zdecydowanej większości naszych klubowiczów” „W tym roku przyznaliśmy nagrodę politykowi, który jest autorytetem, gwarantem tego, że sprawy szkolnictwa w Polsce idą w dobrym kierunku” – rozpływają się kluby, których jest około 500 i o których prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że są oddziałami szturmowymi partii rządzącej.

Jak czytamy na stronie, nagroda przyznawana jest przez „ludzi, dla których Polska jest najważniejsza”, a wśród nagrodzonych we wcześniejszych latach osób można wymienić prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, czy premiera Mateusza Morawieckiego.

Wyróżnienie przyznano w czasie, gdy na biurku prezydenta na podpis czeka budząca ogromne kontrowersje ustawa nowelizująca prawo oświatowe, nazywana „lex Czarnek”. Nowelizacja wzmacnia rolę kuratorów oświaty i zmienia zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach.

Z niedawnego badania przeprowadzonego przez SW Research dla „Rzeczpospolitej” wynika, że krytycznie dokonania szefa resortu edukacji ocenia aż 57,8 proc. pytanych, czyli prawie trzech na pięciu. A ponad połowa Polaków obawia się upolitycznienia szkoły po wejściu w życie ustawy “lex Czarnek”.

(JK, GN)

Czarnek zapowiada podwyższenie nauczycielom pensum!

Sondaż. Blisko 60 proc. Polaków obawia się upolitycznienia szkoły w wyniku lex Czarnek

Sondaż: Prawie 60 proc. respondentów uważa, że Czarnek zmienia szkołę na gorsze