Do piątku 29 maja można składać wnioski o dodatkowe środki ochrony dla szkół

MEN oraz Ministerstwo Zdrowia przedłużyły termin na składanie wniosków o bezpłatne środki ochrony dla szkół i placówek oświatowych do piątku 29 maja. Do tej pory, jak poinformowano, złożono ponad 10 tysięcy wniosków.

Szkoły mogą dostać wsparcie w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem. Chodzi o dodatkowe dyspensery i płyny do dezynfekcji. Zainteresowani dyrektorzy są zobowiązani do złożenia wniosku zamieszczonego na stronie https://soi.mz.gov.pl, w zakładce Szkoły.

Dyspensery przekazywane są na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, objętych gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A.

Stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji będą dostarczone i zamontowane bezpłatnie po wcześniejszym wypełnieniu wniosku.

Bezpłatne stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji przeznaczone są dla wszystkich szkół podstawowych, w tym: Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Zespołów szkół i placówek oświatowych, a także szkół muzycznych I stopnia i poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz poradni specjalistycznych.

(JK, GN)

Fot: GiS.gov.pl

ZNP do premiera: Nauczyciele i pracownicy oświaty powinni mieć dostęp do testów na koronawirusa

Dariusz Piontkowski: Nie widzę potrzeby badania nauczycieli na obecność koronawirusa