Erasmus dla szkół na lata 2021-27. Nowa formuła składania wniosków

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zachęcają szkoły i przedszkola do udziału w nowym programie Erasmus na lata 2021-2027. MEN informuje, że procedura wnioskowania o środki została uproszczona.

W nowej formule przedsięwzięcia został wprowadzony mechanizm Akredytacji, który ma gwarantować uproszczoną procedurę wnioskowania o środki. Instytucje posiadające Akredytację będą regularnie otrzymywały środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków.

Opublikowany przez Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Wtorek, 6 października 2020

 

List w tej sprawie skierowała do szkół i placówek oświatowych wiceminister edukacji Marzena Machałek. „Program oferuje placówkom oświatowym zupełnie nowe możliwości. Po uzyskaniu Akredytacji będą one mogły corocznie korzystać z palety możliwości: kursów i szkoleń metodycznych dla nauczycieli, wymiany dobrych praktyk oraz wymian uczniowskich (krótko- i długoterminowych)” – napisała Machałek w liście skierowanym do szkół i placówek oświatowych.

„Przyznanie Akredytacji można porównać do otrzymania „biletu wstępu” do programu Erasmus” – zaznaczyła wiceszefowa MEN.

Wiceminister Marzena Machałek dodała również, że w nowej odsłonie przedsięwzięcia duży nacisk zostanie położony na wirtualną współpracę uczniów i nauczycieli. O Akredytację szkoły mogą wnioskować indywidualnie lub grupowo. Termin składania wniosków mija 29 października 2020 r.

Więcej informacji na temat Akredytacji w programie Erasmus można znaleźć na stronie erasmusplus.org.pl

(JK, GN)

Fot: Erasmus Polska/Facebook

Parlament Europejski zapowiada walkę o większe pieniądze dla Erasmus+

Miliony osób skorzystały z programu UE – Erasmus +. Stał się dla uczniów bramą do Europy